Голова обласної ради зустрівся з активом ветеранських рад Черкащини

Голова обласної ради зустрівся з активом ветеранських рад Черкащини

Днями голова обласної ради Олександр Вельбівець побував у КЗ «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни», де поспілкувався із головами районних та міських рад ветеранів Черкаської області, які наразі проходять там лікування чи оздоровлення.

Такі зустрічі вже стали традиційними і жодне запрошення від поважного товариства Олександр Іванович не залишає поза увагою, знаходить час та можливість для особистих зустрічей.

Про це повідомила прес-служба Черкаської обласної ради.

“Зараз ми переживаємо не найкращі часи. Ви й самі це бачите і відчуваєте в щоденному житті. На превеликий жаль, мені як представнику влади не доводиться сьогодні говорити сьогодні про якісь надзвичайні досягнення чи захмарні успіхи в області. Це було б, як мінімум, не об’єктивно. Всі ми бачимо, що зміни не настільки відчутні й не такі масштабні, як нам того хотілося. Однак, на своєму рівні, в межах ресурсу і повноважень обласна рада прагне полегшити ваші будні та забезпечити виконання взятих соціальних зобов’язань”, – зауважив Олександр Вельбівець.

За його словами, для забезпечення належного соціального захисту категорійних громадян в області діє комплексна програма «Турбота», що охоплює інтереси цілого ряду осіб із числа соціально вразливих. На сьогодні область також долучилась до виконання державної програми «Доступні ліки». У 2017 році на її реалізацію було виділено 22 323,6 тис. грн субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів. Це дозволило забезпечити необхідними ліками 279 697 пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою і цукровим діабетом II типу. На 2018 рік на область розподілено 31 728,5 тис. грн за цією програмою. Станом на 29.01.2018 рік на райони профінансовано 2 644,5 тис. грн.

Крім того, у минулому році в області профінансовано пільгове забезпечення ветеранів війни ліками за рецептами лікарів в сумі 1 342,1 тис. грн.

Впродовж минулого року, враховуючи наявний ресурс і потреби ветеранів, здійснювались заходи із забезпечення технічними засобами реабілітації, автотранспортом, необхідним лікуванням та оздоровленням на базі обласних і районних лікувально-профілактичних закладів, санаторних установ. Виділялись кошти на зубопротезування. Послугою забезпечено 517 ветеранів війни, 308 учасників Антитерористичної операції та 130 осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Протягом 2017 року забезпечено слуховими апаратами 8 інвалідів війни, 3 ветерани Афганістану (інваліди) та 1 учасник АТО; встановлено електрокардіостимулятори 1 учаснику війни, 37-и дітям війни та 5-м учасникам бойових дій.

“Ми також не залишаємось осторонь діяльності ветеранських організацій. Із метою забезпечення фінансової підтримки статутної діяльності ветеранських організацій та організацій інвалідів в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено кошти в розмірі 1 млн. грн. Є райони, які поки ще не передбачили фінансування районних осередків ветеранських організацій. Це Канівський, Корсунь-Шевченківський Монастирищенський і Чигиринський райони. Я особисто звернусь із листом до керівників цих районів та сподіваюсь, що вони зможуть віднайти необхідний ресурс. Тим паче, що це не такі значні суми”, – наголосив голова обласної ради.

Залиште коментар