Головний медик Черкас про медичну реформу: “Буде важко, буде проблемно…”

Головний медик Черкас про медичну реформу: “Буде важко, буде проблемно…”

Учора Кабмін ухвалив з десяток постанов, які дають старт медичній реофрмі. Свою думку з цього приводу директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник висловив у своєму дописі на ФБ.

“Шановне товариство! На всі заклики типу “А де ж реформа?”,  “Що це за реформа?” та подібні, змушений вас розчарувати: реформа ще не розпочиналась до цього часу, вірніше, до вчорашнього засідання Кабміну.

Вчора там прийнято десяток постанов, які стосуються змін в системі охорони здоров’я – це такі, як створення Національної агенції здоров’я, порядок конкурсу на призначення керівника закладу охорони здоров’я, методика обрахунку вартості медичної послуги та інші. І це ще не реформа – реформа стартує з підписання Президентом України Законів, прийнятих Верховною Радою, і основний з них – це зміни до Бюджетного Кодексу, закону, який формує фінансове життя галузі. Тому наберіться терпіння, і не сипте попкорн передчасно на підлогу: реформа – це такий багатосерійний фільм, що на останніх серіях не згадаєте, що було в попередніх.

Буде важко, буде проблемно, бо буде мінятись свідомість людей в білих халатах і кожного з вас.Тому будьте толерантні та терпимі, але не будьте байдужі, всі недоліки озвучуйте, для цього є адміністрація закладів, для них уже давно діє контрактна форма призначення на посади. Якщо натикаєтесь на стіну байдужості, звертайтесь до нас в Департамент. У нас є важелі впливу. Але ми не зможемо впливати на тьотю Машу з реєстратури, чи Марію Іванівну із кабінету сімейного лікаря. І ще: реформа це не так, що проснувся на ранок, і все запрацювало ідеально, без сучка і задоринки. Будуть страхи, емоції, нерозуміння та істерики. Але це шлях, який проходили всі цивілізовані нації та народи. А ми ж бо то є нація, бо прагнемо свободи, ми народ, бо будуємо власну державу, власне життя та майбутнє своїх дітей! Шануймося, не біймося змінюватись, бо тільки рухаючись вперед, виборсаємось із багнюки”, – йдеться в його дописі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар