Громадські активісти взяли участь в акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Громадські активісти взяли участь в акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Щорічна акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» добігає завершення. Учора до неї долучилися представники черкаських громадських патріотичних організацій.

Передає кореспондент «ПроГоловне».

У посадці сіянців сосни звичайної на території Черкаського лісгоспу взяли члени Робочої групи з розгляду актуальних питань лісового господарства при Черкаському ОУЛМГ (Громадської ради), голова Робочої групи Людмила Ткаченко, депутати міської та обласної рад, заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар та члени ВО «Свобода», представники громадських організацій учасників АТО, деревообробники.

Перед посадкою лісівники провели традиційний майстер-клас для учасників заходу. Адже, щоб сіянець прижився, треба дотримуватись певних правил. Проте не цураються у Черкаському лісгоспі запроваджувати й новації.

«Ручна посадка сосни звичайної – це традиційний підхід. Проте нещодавно ми придбали й вісім посадкових машин. Мушу визнати, що машинна посадка ефективніша: машина заміняє труд двадцяти працівників. До того ж, машина робить глибшу борозду, а це важливо для корінця сіянця, аби він дістав до грунтових вод і не загнувся наприкінці. Також машина щільніше загортає землю навколо сіянця, це теж сприяє приживлюваності сіянця», – розповів лісничий Дахнівського лісництва Андрій Марчук.

Директор Черкаського лісгоспу Андрій Пустовіт додав, що лісівники впроваджують й інші технології, зокрема, корінці сіянців обробляються спеціальними речовинами, щоб зберегти вологу та вберегти сіянець від шкідників.

Загалом лісівники вже виконали більшість робіт з садіння лісу – лісокультурна кампанія знаходиться на стадії завершення. Протягом цього року у держлісгоспах Черкащини буде відтворено лісів на загальній площі 1245 гектарів. У лісових розсадниках для цього вирощено понад 10 мільйонів сіянців, заготовлено майже 50 тонн лісового насіння.

Залиште коментар