У Черкасах з ініціативи міського голови видано книжку про загиблих в АТО земляків

У Черкасах з ініціативи міського голови видано книжку про загиблих в АТО земляків

314 сторінок –  такий обсяг унікального видання «Пам’ять серця» про 26 черкаських захисників, які віддали свої життя, захищаючи нашу державу на Сході України. Презентація збірника інформаційних та фотоматеріалів відбулась у четвер, 19 квітня у приміщенні Черкаської обласної філармонії, де були присутні керівництво міської влади, сім’ї загиблих військовослужбовців, їх побратими, ветерани, волонтери, представники духовенства та  громадськість міста.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Наші Герої представлені у книзі спогадами матерів, дружин, дітей, вчителів, друзів і колег по роботі, соратників по військовій справі…

Ініціатором створення збірки був міський голова Анатолій Бондаренко, на думку якого, такі спомини про вічний подвиг черкаських військових житимуть у пам’яті багатьох поколінь. Ця пропозиція отримала відгук в серцях родичів загиблих Героїв, які охоче долучились до створення  збірника,  надавши необхідні матеріали та вкотре переживши нелегкі згадки за своїми загиблими рідними.

Усі 26 наших Героїв – до початку неоголошеної війни жили поруч із нами, таким же життям, як і інші наші містяни: служили, працювали чи навчались, турбувалися про власні родини, подорожували рідним краєм, дружили, закохувались і створювали власні сім’ї.

А коли Україна опинилася в небезпеці, вони стали на її захист: прикордонники, військові, добровольці…

Прикордонники: генерал-майор Ігор Момот, підполковники Віталій Вінніченко, Микола Зайцев, Ігор Петрів, майор Сергій Лифар, прапорщик Володимир Гречаний, старшина Сергій Єпіфанов, солдат Павло Лазаренко… до кінця виконали свій службовий обов’язок, ціною життя захищаючи кордони рідної держави.

І ще зовсім юні хлопці: мінометник Микола Калашник, молодший сержант Богдан Каравайський, кіборг Андрій Терещенко, добровольці: боєць полку Нацгвардії України «Азов» Сергій Амброс та боєць батальйону «Донбас» Олександр Маломуж, юний капітан – розвідник Олександр Шаповал – ці шестеро юнаків навіть не стигли одружитися, а їх одноліток – кіборг Євгеній Подолянчук залишив вдома молоду дружину. І на превеликий жаль, усі семеро не встигли стати батьками.

Захищали Україну і черкасці, за плечима в яких уже був досвід строкової служби.

 

Це – воїн-інтернаціоналіст Віктор Бойко, капітан міліції у відставці Володимир Ложешніков, молодший сержант Юрій Тарасенко, солдат Ілля Ідель, пожежник, капітан Міністерства внутрішніх справ (у запасі), кіборг Олексій Панченко, друзі-розвідники Ігор Бойко та Віталій Вергай, старший лейтенант Ярослав Чалий, боєць Олександр Качур, майор Сергій Сиротенко та полковник Головного управління розвідки Міністерства оборони України  (у відставці) В’ячеслав Галва…

Ці дорослі чоловіки, як і воїни-прикордонники, першими стали до бою, залишивши вдома власні сім’ї, а дружини зі слізьми на очах благословили їх на ратний подвиг, взявши на свої плечі виховання дітей і всі домашні клопоти.

Про життєвий шлях кожного із них розповідається у збірці інформаційних та фотоматеріалів «Пам’ять серця».

 

Звертаючись до батьків, дружин, дітей наших військовослужбовців, які загинули в АТО, учасників бойових дій та всіх присутніх, міський голова Анатолій Бондаренкозауважив, що вкотре ми збираємося разом,аби вшанувати заслуги учасників АТО, які уже понад 4 роки виконують найсвятіший обов’язок громадян – захищають Україну від ворожих посягань в зоні проведення АТО:

“За ці 4 роки з дитинства знайомий нам вислів: «Слава Україні – Героям слава!» набув для всіх українців нового змісту, щораз, вимовляючи ці слова, ми згадуємо наших хлопців – Героїв, які залишили свої домівки та зі зброєю в руках відстоюють незалежність та територіальну цілісність Батьківщини.  Важка це праця – захищати мир! Війна триває… 1704 черкасцям надано статус учасника бойових дій в АТО, 135 ще молодих і працездатних чоловіків отримали на війні каліцтва. На превеликий жаль, на війні не буває без втрат.  26 найкращих наших воїнів загинули в боях за Україну. Ще 9 воїнів передчасно померли від отриманих поранень та хвороб внаслідок перебування в АТО. І вони всі для нас – справжні Герої, які в нерівному двобої протиставили терористам і російським найманцям свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до України. І за це їм наша людська вдячність і низький уклін.  Вони могли б ще жити й жити, але полягли навіки. Найвищою нагородою для загиблих є пам’ять. Гірка пам’ять війни! Вона ніколи не згасне.  В Україні є гарний звичай – через тиждень після Великодня і аж до Трійці тривають поминальні дні. Прошу вшанувати пам’ять всіх загиблих синів України – воїнів Світла і Добра запаленням Свічки пам’яті та хвилиною мовчання”, – звернувся міський голова до присутніх.

Потому – розповів про  свої враження від збірки  «Пам’ять серця»:

“Зізнаюсь, що без емоцій і переживань читати цю книгу неможливо. Тим більш, коли багатьох із Героїв книги знав особисто. А ще краще за ці роки познайомився з  членами родин загиблих героїв. Сьогодні від імені всієї міської територіальної громади і від себе особисто я хочу щиро подякувати кожному з вас за щиру любов до ваших синів, чоловіків, батьків та висловити захоплення не лише їхньою, а й вашою мужністю, стійкістю характеру та активною громадською діяльністю. У цій неоголошеній війні ви втратили найрідніших вам людей, але не втратили віри в Україну і в її краще майбутнє, берете активну участь у військово-патріотичному вихованні дітей та молоді міста і невтомно дбаєте про збереження пам’яті про дорогих вашому серцю людей. Сьогодні на знак поваги до вас я хочу вручити ці листи-подяки та комплекти збірки інформаційних та фотоматеріалів «Пам’ять серця».

Дружина загиблого в зоні АТО капітана міліції у відставці Володимира Ложешнікова, який добровільно пішов обороняти українську землю від окупантів,  Олена Герасимівнаподякувала усім присутнім та організаторам  за створення такого збірника та презентації:

“Всі ми й так знаємо, що наші рідні – Герої. Адже серед перших стали на захист України. Вони назавжди лишаться невід’ємною частиною  нашого життя. Важливо, аби пам’ять про їх подвиг жила і наша молодь виховувалась на гідних прикладах. Щиро дякую всім, хто сьогодні прийшов, аби згадати та вшанувати наших рідних, які віддали свої життя, аби Україна і всі ми мали майбутнє”.

Упорядником збірки виступив департамент організаційного забезпечення Черкаської міської ради.

 

Директор цього  департаменту Лілія Маліщук розповіла, що книгу надруковано тиражем 1100 примірників. Складається вона з двох частин, у першій частині розміщено матеріали про 26-х загиблих Героїв, у другій частині – віршовані і прозові твори учнів і вчителів навчальних закладів міста, представлені на конкурс «Пам’ять серця», проведений департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

SAMSUNG CSC

Зворушливо та щиро у своїх творах, представлених на конкурс «Пам’ять серця» розповідають про учасників АТО, волонтерів, тимчасово переміщених осіб учні та вчителі навчальних закладів міста.

З метою військово-патріотичного виховання дітей та молоді Черкас збірку буде розповсюджено у бібліотечній мережі міста, її примірники отримають бібліотеки всіх навчальних закладів – від дитячих садочків, шкіл – до вузів.

Залиште коментар