Хто і чому саботував прийняття бюджету в Черкасах

Хто і чому саботував прийняття бюджету в Черкасах

або Як політичні амбіції, жага влади та ненаситні апетити черкаських БПП і ПВД довели місто до колапсу

Наближаються неминучі дати виплати заробітної плати для 15 тисяч бюджетників міста Черкаси. Але профінансувати ці видатки в законний спосіб Черкаська міська рада можливості не має. Як і немає бюджетного розпису і умов для фінансування пільг, субсидій, допомог для категорійних громадян. Не будуть здійснені виплати субсидій та соціальні допомоги. Уже цього тижня почнуть виставляти рахунки за використані енергоносії, комунальні платежі у комунальних установах: школах, лікарнях тощо. Крім цього, вже відомо про 22 мільйони державної субвенції, які отримає міський бюджет для виплати допомог породіллям та по догляду за дітьми. Але жодної копійки з цих коштів місто використати не зможе.

У Черкасах і досі не прийнято міський бюджет на 2018 рік. Місто з погляду бюджетного процесу нині перебуває поза межами чинного законодавства, оскільки документ мав бути ухвалений ще до 25 грудня. На сьогодні Черкаси – єдиний обласний центр України, де це не виконано.

Хто і чому саботує прийняття бюджету в Черкасах?

“Насамперед хочу сказати, що процедура вимагає спочатку подання проекту бюджету на розгляд виконкому. І це, наголошую, було зроблено своєчасно, – коментує ситуацію міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – Однак у зв’язку з неодноразовим зривом засідань виконкому він так і не спромігся прийняти фінансовий документ і подати його в раду, що унеможливило подання до Державного казначейства розпису міського бюджету, який так само має затвердити виконавчий комітет. Таким чином, сьогодні ми не маємо документу, за яким має жити місто. Дякувати Богу, що за ці дні не сталося такої надзвичайної ситуації, яка б потребувала негайних фінансових витрат. Зараз, маючи на рахунках близько 34-х мільйонів гривень власних коштів, трансферти з державного бюджету, ми не можемо з них витратити жодної копійки: ні на компенсацію коштів за ліки, ні в напрямку оплати рахунків за тепло та освітлення в наших школах, садочках і лікарнях. Тобто громада нашого міста, маючи свій власний ресурс, опинилася заручником абсолютно недолугої і неприпустимої, на мій погляд, бездіяльності окремих членів виконавчого комітету та частини депутатського корпусу Черкаської міської ради. Ми й так живемо сьогодні в складних соціальних умовах, коли народжується країна, коли йде війна. І це страшно і болісно, коли в такий складний час деякі посадовці та народні обранці не думають навіть про життя наших дітей, безпеку в місті, а лише про те, як отримати якісь преференції, фінансову вигоду, посади. Відповідально заявляю, що частина членів виконавчого комітету та частина депутатського корпусу Черкаської міської ради сьогодні відверто саботує прийняття міського бюджету, свідомо паралізуючи життя нашого міста”.

Чому вони це роблять?

З приходом нової влади наше місто нарешті отримало шанс рости, розвиватися і спрямовувати кошти з міського бюджету на ремонт доріг, освітлення вулиць, ремонт садочків та шкіл, покращення інфраструктури та створення нових робочих місць. Різницю між тим, як жило місто останні два роки і вісім років до того – за часів колишньої влади – не побачив хіба що сліпий. Відтак і недивно, що ті, хто не має більше можливості управляти фінансовими активами міста, а попросту кажучи, “пиляти” бюджетні кошти, хочуть реваншу.

І тепер чітко видно, що ні депутатам від фракції БПП під керівництвом секретаря Черкаської міської ради, ні депутатам від фракції «Партія вільних демократів», нецікаво, щоб бюджетні кошти спрямовувалися за призначенням – тобто на розвиток міста і громади Черкас. Шляхом тиску, а останнім часом і відвертого шантажу, вони вимагають посад у виконавчій гілці владі. Прагнуть завести на відповідальні посади не фахівців, а людей без відповідних знань і досвіду, людей, керованих ззовні, несамостійних, залежних. Ці «політики» готові на все, аби тільки дорватися до коштів платників податків і пиляти бюджет виключно на власній вигоді. Вони готові залишити тисячі жителів нашого міста без заробітних плат, тисячі хворих без безкоштовних ліків, дітей у школах і садочках – без світла і тепла.

“Скажу відверто, така поведінка виходить за будь-які межі. Але на тиск, шантаж і порушення закону я як міський голова Черкас не піду, оскільки вважаю такі методи неприпустимими, – говорить Анатолій Бондаренко. – Тому був вимушений підготувати звернення до Верховної Ради України про розпуск Черкаської міської ради як такої, що порушила низку законів, що вже було доведено судами, а головне – свідомо хоче створити колапс у нашому місті, що цілком суперечить передвиборчим обіцянкам. Окрім прохання розпустити чинну раду, прошу призначити перевибори в Черкасах, оскільки частинна діючих депутатів у повній мірі проявила себе і, на мій погляд, не заслуговує більше на місце в Черкаській міській раді”.

Як саме проявили себе народні обранці в Черкасах, можна побачити з таблиці поіменного голосування за міський бюджет на 2018 рік, що відбулося 10 січня цього року. Особливо вражає позиція тих депутатів, які в ситуації цілком можливого паралічу життя міста, просто «не брали участі в голосуванні». Вони просто не захотіли. Щоб бюджетники отримали зарплату, хворі – безкоштовні ліки, породіллі – допомогу на дітей, діти – тепло в школах і садочках. Ну не захотіли вони! Отакі обранці…

Прочитайте ще:

Залиште коментар