Хворих після інфаркту черкащан перевіряють на біговій доріжці

Хворих після інфаркту черкащан перевіряють на біговій доріжці

Людей, які пережили інфаркт, черкаські лікарі перевіряють за допомогою бігової доріжки. Про це пише «Газета по-українськи».

— Все життя тяжко робив трактористом. Років із шість тому почало турбувати серце й тиск. Бо зараз так живемо, що вже нерви не витримують, — розповідає 63-річний Микола Розсоха з села Митлашівка Драбівського району Черкащини. — Таблеток нап’юся і далі працюю. Але недавно так прихватило, що довелося лягти в лікарню.

Коли в чоловіка почала терпнути ліва сторона, його направили в обласний кардіоцентр. Зробили ультразвукову діагностику серця.

— Виявили стенокардію та гіпертонію. Сказали, що треба обстежити, як працює серце після навантажень на біговій доріжці. На комп’ютері лікар відразу бачитиме кардіограму і тиск. Буде зрозуміло, як організм реагує на навантаження, — каже Микола Іванович. Стає на бігову доріжку. Медсестра 33-річна Лариса Гриценко приєднує до його грудей електроди для запису кардіограми та тиску.

Діагностичний апарат — тредміл — півроку тому встановили в Черкаському обласному кардіо­центрі за кошти міського бюджету.

— Обстеження на біговій доріжці особливо важливе після інфарктів. Може визначити, як серце реагує на навантаження, які фізичні дії для нього нешкідливі, — говорить Тетяна Шандра, заступник головного лікаря Черкаського обласного кардіоцентру. — Після того вказуємо, що хворому можна робити, а що — ні. Тест на біговій доріжці так само важливий при обстеженні пацієнтів, яким зробили стентування коронарної артерії. Інколи буває, що людина не скаржиться на біль у серці, а процедура на тредмілі виявляє ішемію.

Раніше стан хворих діагностували на велотренажері. Людина крутила педалі, після кожного ступеня навантаження їй міряли тиск і записували кардіограму.

Але цей прилад не завжди доречний. Комусь через вік не підходить, в іншого болить коліно. Хтось ніколи на велосипеді не їздив і не знає, як це робити. А ходити можуть усі.

При обстеженні враховують вік, стать і вагу, супутні захворювання та тренованість пацієнта, каже лікар функціональної діагностики 43-річна Лариса Каштелянова.

— Кожен етап дослідження на біговій доріжці триває 2–3 хвилини. На поручні є два механізми для екстреної зупинки. Для медика — кнопка. Для пацієнта — пояс із магнітом. Першим пристроєм користується лікар, якщо хворому раптово стало зле. Коли в людини слабнуть ноги, процедуру перериває пояс із магнітом. Після основного періоду дослідження затримуємо пацієнта ще на 5 хвилин. Чекаємо, поки показники пульсу й тиску прийдуть у норму, — пояснює Лариса Каштелянова.

Також тестують спортсменів, призовників, військових, працівників поліції та СБУ для виявлення реакції серця на навантаження.

— Готуватися до діагностування на тредмілі треба завчасно, — зазначає Лариса Каштелянова. — За дві доби не можна приймати серцево-­судинні ліки. За 12 годин не слід виконувати важку роботу. А за дві-три години до обстеження не можна їсти й курити. Із собою взяти перелік ліків, які приймає пацієнт, бажано — кардіограму й УЗД серця, рушник, зручний одяг і взуття.

Прочитайте ще:

Залиште коментар