У Черкасах відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Черкасах відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Пам’ятні заходи з нагоди 72-их роковин перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Черкасах розпочалися з мітингу на Соборній площі. Звідти тисячі містян із квітами в руках рушили бульваром Шевченка та вулицею Святотроїцькою до Пагорба Слави, аби вклонитися полеглим упродовж 1939-1941 років та подякувати живим ветеранам. Біля меморіалу їх зустрічали оплесками.
У середмісті Черкас із самого ранку велелюдно – тут зібралися ветерани зі своїми рідними, учасники антитерористичної операції на сході країни, перші особи міста й області, школярі, студенти й дорослі. Усі об’єднані вдячністю сивочолим солдатам за їхні подвиги в роки Другої світової. На зібранні майорять українські стяги, на одязі багатьох людей причеплені квітки маку як символ пам’яті про жертви війни.
Розпочали мітинг із Державного Гімну України. Усіх полеглих у роки війни вшанували хвилиною мовчання.
 
Міський голова Анатолій Бондаренко на початку зібрання засвідчив глибоку шану й повагу ветеранам. Він наголосив, що нині ми, як ніхто, маємо розуміти ціну миру.
 
– Ми – ваші нащадки – зобов’язанні пам’ятати про ваші подвиги в роки Другої світової війни, – сказав Анатолій Васильович. – Зараз серед нас лишилося в живих тільки три визволителя Черкас, ще близько 300 учасників бойових дій та близько 20 тисяч дітей війни. Допоки ми пам’ятатимемо про ваші подвиги – ми непереможні. І доки битиметься серце останнього ветерана, патріота – Україна була, є і буде самостійною та непереможною державою!
Із цим пам’ятним днем, який сповнений одночасно радості й смутку, містян привітали очільник міської ради ветеранів Іван Губський, голова координаційної ради учасників АТО Черкаської області Олександр Тихонов та голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко.
– Війна показала всьому світові наскільки героїчні українці, самовіддані і мужні! – зазначив у свою чергу Юрій Ткаченко. – І сьогодні тисячі наших земляків борються з окупантом на сході країни за мир, свободу і за Незалежність. Нащадки гідні своїх пращурів. Дякую кожному ветеранові за наближення перемоги, кожному АТОвцю за те, що вони продовжують виборювати мир для України!
Після мітингу всі присутні на площі попрямували традиційним маршрутом до Пагорба Слави. Колону очолили ветерани. Жителі міста аплодували їм. Квіти до підніжжя меморіального комплексу клали під звуки маршу у виконанні оркестру інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.
За підрахунками правоохоронців, до цих пам’ятних заходів долучилося близько 10 тисяч містян, із них майже 6 тисяч поклали квіти до Пагорба Слави.
 
За громадським порядком на вулицях міста пильнували близько 500 поліцейських.
Упродовж усього дня в міських парках (зокрема, в парку “Перемога” та в сквері “Хіміків”) тривали тематичні концерти, відвідувачів частували солдатською кашею. На черкаському Хрещатику опівдні влаштували спортивні змагання “Ігри патріотів”, а у сквері за будівлею обласної ради відтворили атмосферу переможної весни 1945-ого року. Там для черкащан приготували танцювальні майстер-класи, виставки та концертну програму.
 

Прочитайте ще:

Залиште коментар