Держава забрала в Черкас 27 млн грн.субвенції, виділеної раніше на будівництво спортивної арени. Про це повідомив директор КП «Черкасиінвестбуд» Геннадій Шевченко. Саме це підприємство опікується реалізацією цього об’єкту у Черкасах.
– Попередній директор комунального підприємства майже не займався цим проектом. Ми за три місяці зробили те, що потрібно було зробити за рік. Розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам згідно розпорядженню Кабміну на будівництво багатофункціонального палацу спорту для ігрових видів спорту у м.Черкаси відбувся 4 ліпня 2018 року.
На сесії міської ради 22.08. було прийнято рішення про зміни до бюджету. Будівництво Палацу спорту у мікрорайоні «Перемога-2» по вул.Олени Теліги та вул. Академіка Корольова увійшло до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку. На ці цілі міська рада передбачила 42 млн.грн. (у тому числі з державною субвенцією у 27 млн.грн.).
Однак 24.09. Черкаський окружний адміністративний суд за позовом депутата міської ради Олександра Радуцького прийняв рішення, яким призупинив рішення про зміни до бюджету від 22.08.18.
Тепер рахунки заблоковані, Черкаси не заплатили аванс проектанту, а він з авансу мав оплатити експертизу. 03.10 КП «Черкасиінвестбуд» направило до департаменту архітектури та містобудування заявку на фінансування видатків спеціального фонду міського бюджету по головному розпоряднику коштів із проханням профінансувати 806 тис грн.. авансу за розробку проектної документації.
Завантажити (PDF, Невідомий)
А 4 жовтня міжвідомча комісія з відбору об’єктів для надання субвенції з держбюджету при Мінмолодьспорті ухвалила рішення позбавити Черкаси цих коштів і передати місту, яке вже почало будівництво, – Вінниці. Фактично, політичні ігри Радуцького і рішення Черкаського окружного адміністративного суду призвели до того, що в цьому році у Черкасах не розпочнеться будівництво спортивної арени.
За словами Геннадія Шевченка, у наступному році наше місто знову буде готувати документи та подавати заявку на виділення коштів з держбюджету для будівництва спортивної арени. Робота над проектом не зупиняється. Просто кошти субвенції, виділеної у 2018 році, в цьому році використати не встигли.
– Загальна вартість об’єкту – близько 400 млн грн.. Тож коштів, виділених на будівництво Палацу спорту – 42 млн.грн., все одно б не вистачило. Треба розуміти, що цей проект – тривали у часі. Адже потрібно виготовити проект, оголосити тендер, визначити підрядників, знайти джерела фінансування та побудувати. Переконаний, що Палацу спорту у Черкасах – бути! «Черкасиінвестбуд» та міська влада докладуть до цього максимум зусиль, – каже Геннадій Шевченко.