Імітація та профанація – головний принцип роботи Команди Войцехівського

Імітація та профанація – головний принцип роботи Команди Войцехівського

Імітація та профанація – головний принцип роботи Команди Войцехівського

Оксана Гіщіна, ГО «Мені не байдуже», депутат Золотоніської міської ради

28 червня з усього лівобережжя Черкащини зібрали визначних особистостей з усіх сфер діяльності – волонтери, представники тероборони, освіта, медицина. Коротше тих, кого називають окрасою Черкащини. Покликали поговорити про Конституцію та… побути масовкою для заходу народного депутата Войцехівського. У якості заохочення передали поминальну свічку, поліетиленовий пакет, ручку та блокнот. Чесно, шукали іконку із зображенням святомучениці Ірини (Тернової) та апостола Віталія (Войцехівського) – не знайшли. Напевне вкрали. Як завжди.

Буквально через декілька днів подібна ж ситуація повторилась на відзначенні Дня поліції та Дня ракетно-зенітних військ. І хоч самого нардепа не було, його полум’яні привіти передавали штатні та позаштатні помічники, ставленики в міській раді Золотоноші, представники РДА. Все у кращих традиціях якогось там «ізму» – сцена, оплески, високопарні слова. Не вистачало червоних доріжок і портрету «дорогого Леоніда Ілліча» на сцені.

Очевидно, що ми всі стаємо свідками початку якогось передвиборчого політичного двіжа «Команди Войцехівського». Доказом цього стала роздача «гуманітарки» у брендованих пакетах в усьому Золотоніському районі та відверто звітно-виборчі поїздки самого нардепа. Проте нетипову активність останнім часом проявляє Ірина Тернова – Голова Золотоніської РДА та один із найближчих членів команди Войцехівського. Вона і пакети з гуманітаркою роздає, і нагороди вручає, і свічки з дітьми запалює. І все це звісно, згадуючи «в сує» ім’я Войцехівського нашого. Далі більше. У паблік пішли прояви вірнопіданних  настроїв в стилі «Брєжнєв-стайл» – публічні привітання з днем народження та фото з ювіляром. Така активність не дуже властива Ірині Володимирівні. Увесь час вона трималась в тіні свого боса. А тут щось сталось. Як з’ясувалось, стались ґрунтовні перевірки роботи Голови РДА по всім фронтах. Починаючи від прикладів крадіжки гуманітарних вантажів та розподілу нафтопродуктів під час війни, і закінчуючи фактичним зривом програми підготовки укриттів та розміщення окремих підрозділів ЗСУ в районі.

Ірина Володимирівна почала розуміти, що її можуть «злити», зробивши крайньою у всіх цих провалах. Саме тому, вона усіма своїми діями намагається прив’язати до себе народного депутата. Натомість Віталій Войцехівський напевно також розуміє, що якщо слідчі будуть розкручувати увесь цей клубок, то червоні мотузочки точно приведуть до колишнього міського голови Золотоноші. Ні для кого не є таємницею, що насправді усіма процесами в місті керує сам Войцехівський. Не даремне, його депутатська приймальня знаходиться прямо навпроти офіційного кабінету міського голови. Не було жодного рішення по землі, розподілу комунальних коштів, залученні державних субвенцій в Золотоношу, про яку б пан депутат не був «в темі».

Що ж з очевидного будуть ставити в провину пані Голові РДА?

Перш за все, вже згадана ситуація із махінаціями зі гуманітарною допомогою. Завезені ще у березні минулого року товари різного призначення з Бельгії, шляхом нехитрих маніпуляцій опинились на замкнених складах/ гаражах Золотоніської РДА. Мова ішла про одяг, гігієну, засоби захисту, харчування, спорядження, товари для дітей. Все це спрямував до Золотоноші бельгійський підприємець, який мав аграрний бізнес у регіоні. Проте допомога так і не дійшла ані до ВПО, ані до прифронтових територій. Далі більше, частина гуманітарного вантажу якимось дивним чином перекочувала до складів комерційного підприємства. Про що є не тільки свідчення людей, але і фіксація правоохоронців.

Наступний епізод – зловживання із загубленими на 6 місяців автомобілів для місцевого ТРО. І якби не позиція волонтерів, то швидше за все ті самі опель фронтера (2 одиниці) так би і зникли десь в гаражах Тернової і Ко. Проте після гвалту збоку самих бельгійців та місцевих волонтерів, джипи, які зайшли на територію України у березні 2022 року, до військових заїхали лише… в жовтні місяці.

Проте і це не кінець. У період паливної кризи, Золотоніська РДА починає формувати стратегічні запаси пального. Для потреб ЗСУ, ТРО та оперативного комунального транспорту. Звісно мова пішла про взаємодію із приватними гравцями на ринку нафтопродуктів. І як стало відомо із надійного джерела, значні обсяги пального пішли у невідомому напрямку, точно не для потреб військових. І цей обсяг пального не був оплачений.

І ще один, напевно найцинічніший приклад розтрат волонтерських коштів. Мова іде про зниклі у невідомому напрямку 500 тисяч гривень, зібраних підлеглими Тернової на потреби ЗСУ. Гроші збирав з офіційним листом керівник одного із структурних підрозділів РДА Петро Бобков. Все офіційно. Листи для підприємців на бланку РДА, рахунки, підписи. Призначення – придбання автомобілів для ТРО ЗСУ. Петро Бобков протягом вересня місяця особисто зняв  522 тис. грн. А через декілька днів – раптово помер. Нема людини – нема проблеми. А отже немає ані грошей, ані автомобілів. Пояснення Тернової просте – хаос перших днів війни, порядку не було.

До речі оборудки за автомобілями гуманітарного призначення – улюблене хоббі команди Войцехівського. Є у нардепа помічниця Валентина Чиж, яка працює в приймальні в Каневі. Так от вона з моменту початку повномасштабної агресії декілька разів з’їздила за кордон та привезла декілька одиниць автомобільної техніки. І принаймні два з них, поставила на реєстрацію на власне прізвище.

І на закуску. Відділ культури Золотоніської міської ради оголошує тендер на придбання ЛЕД-панелі, розміром 3 на 6 метрів. Вартість – 1,5 млн. грн. Здавалось би Бог з ним, з тим телевізором – реклама, концерти. Виборча агітація. Але показовим є той факт, що під час передвиборчої агітації Войцехівський демонстративно прибрав всю зовнішню рекламу з центру Золотоноші. І от, приходять вибори, і Віталію Войцехівському потрібно думати про переобрання. Звісно ж чужий рахунок – в даному випадку за рахунок усіх жителів міста. «Злодійкуватість» – скажуть одні, «хазяйновитість» – скажуть інші.

І головний висновок. Голову Золотоніської РДА Тернову – знімуть. Це майже доконаний факт. А от питання доганятимуть її карними справами чи ні – це питання політичного виживання самого Войцехівського.

Залиште коментар