Імперативний мандат як інструмент політичної розправи

Імперативний мандат як інструмент політичної розправи

Заява Черкаської обласної організації партії ВО «Батьківщина» 

Черкаська обласна організація партії ВО «Батьківщина» засуджує дії політичних опонентів, які у незаконний спосіб, з порушенням процедури та фальсифікацією документів намагаються відкликати п’ятьох депутатів Черкаської міської ради Альону Цегвінцеву, Тетяну Чорнобіль, Максима Шадловського (Партія Вільних демократів), Віталія Косяка (Радикальна партія Олега Ляшка) та Максима Скорика (ВО «Черкащани»).

Черкаська «Батьківщина» вважає, що застосування процедури відкликання цих депутатів є не що інше, як політична розправа із депутатами, які мають власну думку, поступають по совісті та залишаються вірними своїм принципам та виборцям, які їх обрали.

Саме через те, що вищеназвані молоді депутати зайняли принципову позицію та не підтримують корумповані дії своїх однопартійців, спрямовані на розкрадання місцевого бюджету, «кришування» місцевих бандугрупувань, дестабілізацію роботи міської влади, за їх відмову від бездумного голосування на догоду місцевим бізнес-кланам цих депутатів хочуть позбавити депутатських мандатів. Такі дії окремих політичних сил є лише бажанням тотального контролю над Черкаською міською радою та перешкоджання боротьбі з хабарництвом, фінансовими схемами, яку розпочато у міській владі з приходом нового міського голови Черкас,  «батьківщинівця» Анатолія Бондаренка.

З перших днів свого перебування на посаді міського голови Анатолій Бондаренко веде непримириму боротьбу із зловживаннями в органах влади та корупціонерами. Як міський голова він постійно відстоює інтереси мешканців міста і вирішує проблеми місцевої громади. В цьому його підтримує значна частина депутатського корпусу, зокрема і депутати, яких хочуть відкликати.

«Батьківщина» звертає увагу правоохоронних та судових органів на порушення процедури відкликання депутатів Альони Цегвінцевої, Тетяни Чорнобіль, Максима Шадловського, Віталія Косяка та Максима Скорика. Так звані громадські збори, які відбулися у Черкасах 30 березня 2018 року, щодо відкликання п’ятьох депутатів Черкаської міської ради фактично були сфальшовані. Адже зібрання проходило за зачиненими дверима без вільного доступу для представників преси, громадських організацій, депутатів.

За дивним збігом обставин збори відбувалися у приміщенні підприємства «ТЕМП», власником якого є М.Бродський, керівник ПВД. Саме тут, за свідченням очевидців, за відкликання депутатів під примусом підписувалися працівники, які працюють на підприємствах Бродського.

Багатьох містян дивує і той факт, що люди, яких названо черкаськими виборцями, напрочуд «оперативно» зібралися в одному приміщенні з претензіями одночасно до 5 депутатів від різних партій і з різних округів. При цьому, є інформація про завезення на територію цього підприємства автотранспортом мешканців з інших міст Черкаської області і навіть із Києва, які навряд чи є черкаськими виборцями. Натомість ніхто із правоохоронних органів, ні членів ТВК не поставив питання про перевірку підписів.

Відсутня логіка та законодавчі підстави і в тому, що збори щодо відкликання депутатів від політичних сил «Черкащани» та «Радикальної партії Олега Ляшка» ініціювали депутати від партії Вільних демократів Олександр Згіблов та Тарас Коломієць, а також дружні до них черкаські активісти з мотивацією, що депутати не виконують статути своїх партій. Натомість, скажімо, у самих «черкащан» до свого партійця немає жодних претензій. З усього видно, що ініціатори позбавлення мандатів керуються законодавством «як дишлом», вишукуючи лише ті положення, які їх влаштовують. Такі дії не мають нічого спільного із законодавчими нормами і демократичними принципами і лише свідчать, що представники партії ПВД, яка близько 10 років керувала містом і міцно зрослася з корупцією, разом із представниками від партії влади БПП «Солідарність» використовують імперативний мандат як тиск на частину депутатів Черкаської міської ради.

Правомірність вищеназваних дій викликає чимало запитань. Однак жодна інформація, яка свідчить про порушення законодавства щодо проведення зборів виборців, досі не вивчається правоохоронними органами.

Тому «Батьківщина» закликає правоохоронні органи – Національну поліцію України, Генеральну прокуратуру України, Службу безпеки України ­– перевірити сумнівні факти процедури відкликання черкаських депутатів та провести неупереджене розслідування щодо викладених фактів.

У ситуації, яка склалася, сумнівними видаються і дії місцевої ТВК під головуванням Володимира Матюші. Не зважаючи на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 5.05.18, яким задоволена заява депутатів Черкаської міськради Максима Скорика, Тетяни Чорнобіль, Альони Цегвінцевої про зупинення рішення Черкаської міської виборчої комісії щодо припинення їхніх повноважень, а також на те, що 16.05.18 р. у Черкаському окружному адміністративному суді почався розгляд справи по суті щодо позову депутата Максима Шадловського проти його відкликання, що унеможливлює будь-які подальші дії ТВК, члени територіальної виборчої комісії впевнено, порушуючи законодавчі норми та ігноруючи рішення судів, продовжують працювати і виносити відповідні рішення. Як результат, 16.05.18 р. Черкаська міська територіальна виборча комісія звернулася із листом до мера Черкас Анатолія Бондаренка, а також депутатів міськради. У листі за підписом голови МВК Володимира Матюші повідомляється про припинення повноважень чотирьох депутатів Альони Цегвінцевої, Тетяни Чорнобіль, Віталія Косяка та Максима Скорика.

Складається враження, що місцева ТВК замість дотримуватися законодавства та виконувати рішення судів, виконує замовлення місцевого організованого злочинного угрупування «Торпеда», яке за будь-яких обставин прагне повернути контроль над містом.

При цьому члени комісії керуються фальшивими рішеннями партійних з’їздів стосовно означених депутатів. Проте і цей очевидніший доказ чомусь не цікавить правоохоронців.

Враховуючи вищевикладене, обласна парторганізація «Батьківщина» звертається до ЦВК з вимогою дострокового припинення повноважень всього складу Черкаської міської ТВК та призначення нових членів місцевої ТВК.

Черкаська обласна організація партії ВО «Батьківщина» звертає увагу представників демократичних партій, громадськості на те, що черкаську ситуацію із відкликанням депутатів не можна замовчувати. «Батьківщина» закликає усіх, хто підтримує закон і демократичні цінності, стати на захист цих депутатів і зупинити свавілля, яке відбувається у Черкасах.

Інакше це буде прецедентом для подібних дій в інших самоврядних громадах, а можливо і на державному рівні, коли окремі політично-бізнесові клани зможуть у потрібний для них час анулювати результати місцевих виборів і у «ручному режимі» регулювати списки не лише своїх, а й чужих партій, тобто фактично підміняти результати голосування місцевого населення і позбавляти їх права вибору.

Мовчати у цьому випадку значить сприяти незаконності та недемократичності, не поважати виборче право кожного громадянина, зокрема черкасців, які віддали свої голоси за цих депутатів.

 Черкаська «Батьківщина» наголошує, що особливу увагу у цьому питанні необхідно звернути керівникам Служби безпеки України, оскільки ситуація з відкликанням депутатів міської ради фактично є руйнуванням демократичних цінностей, дає можливість окремим особам маніпулювати депутатськими списками після виборів, нівелюючи результати самих виборів. На нашу думку, така «виборча схема» в подальшому може бути використана навіть для здійснення державного перевороту.

 «Батьківщина» нагадує, що під час Революції Гідності люди боролися і сьогодні під час проведення АТО продовжують боротися за демократичні цінності, а також проти політиканів, які заради влади та наживи не поважають волевиявлення простих людей.

Черкаська обласна організація партії ВО «Батьківщина» звертається до Генерального прокурора України Луценка Ю.В., Голови Національної поліції України Князєва С.М., Голови Служби Безпеки України Грицака В.С., до Центральної виборчої комісії з проханням вважати цю заяву із зазначеними у ній фактами офіційним зверненням і чекає відповідного реагування на неї.

Прочитайте ще:

Залиште коментар