Із 28 вересня синоптики обіцяють на Черкащині ранні заморозки

Із 28 вересня синоптики обіцяють на Черкащині ранні заморозки

Як повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, більшу частину цього тижня погоду Черкащини формуватиме північний антициклон. З північно-східними вітрами у наш регіон будуть надходити більш холодні повітряні маси. На фоні високого атмосферного тиску утримається суха з прохолодними ночами погода.

Із четверга в ранкові години на поверхні грунту та місцями у повітрі прогнозуються ранні заморозки 0-4º, що на цей час вважається стихійним явищем погоди.

Поступово почне знижуватися і денна температура повітря: від 16..21° у понеділок до 10..15° в суботу. Тож аграріям та городникам радимо не залишати на полі моркву, буряк, помідори, тощо. Також треба потурбуватися про збір плодових, зокрема яблук, груш та винограду.

Завдяки виступу Азорського антициклону, «бабине літо» на Черкащині протрималося з 8 до 21 вересня. Переважали теплі (до +16+20°) ночі і аномально – теплі (до 26-28°) дні. А 4 дні були з максимальною температурою повітря вище 30º.

Особливо спекотно було 21 вересня, коли на більшості метеостанцій максимальна температура повітря досягала спекотних +30,9+34,6°. Такі температури для 21 вересня є денними рекордами і взагалі найвищими для третьої декади вересня за повоєнний період спостережень. Найвища температура повітря +34,6° відмічалась у Чигирині (попередній максимум +29,6° – у 1994 р.). У Черкасах максимальна температура повітря досягала +30,9° (проти +28,5° – у 1994 р.). До відома, найпізніша літня спека в Черкасах (+30°) спостерігалась в 1999 році 27 вересня. У цьому ж році максимальна температура повітря досягала +29° ще й 1 жовтня.

Загалом поточний рік відрізняється значними температурними контрастами. Так, поряд з денною спекою, в окремі ранки температура на 2 см від земної поверхні знижувалась до +4, а вночі 16.09 до +2°.

Прочитайте ще:

Залиште коментар