Кадри для черкаських музейників готуватимуть у ЧДТУ

Кадри для черкаських музейників готуватимуть у ЧДТУ

Черкаський обласний художній музей 16 червня 2017 року підписав договір про співпрацю з Черкаським державним технологічним університетом з метою кваліфікованої підготовки фахівців у гуманітарній галузі.

Свої підписи під договором поставили ректор ЧДТУ Олег Григор і директор Обласного художнього музею Ольга Гладун.

Цьогоріч у ЧДТУ відкрито нову спеціальність: історія та археологія із спеціалізацією «історія, музеєзнавство, експертиза культур но-історичних цінностей».
На сьогодні ЧДТУ є єдиним у Черкаському регіоні вищим навчальним закладом, який готуватиме бакалаврів та магістрів із музеєзнавства та експертизи культурно-історичних цінностей. Кваліфікована підготовка фахівців такої спеціальності потребує залучення до співпраці спеціалістів культурних установ, серед яких чільне місце посідає черкаський обласний художній музей, інформує Черкаси.city.

Фахівці художнього музею можуть надавати методично-консультаційну допомогу в навчанні студентів щодо написання експертних висновків на твори мистецтва. Відтак, відповідно до договору, працівники музею проводитимуть майстер-класи для студентів ЧДТУ, будуть кураторами різнопланових виставок, надаватимуть консультації та роз’яснення з окремих питань діяльності музею, що дасть змогу студентам отримати не лише теоретичну, а й практичну підготовку і стати висококваліфікованими фахівцями на ринку праці. Крім цього, за взаємним погодженням, студенти ЧДТУ зможуть проходити практику в художньому музеї.

У свою чергу Черкаський державний технологічний університет запрошуватиме працівників художнього музею на наукові та науково-практичні конференції, лекції, семінари, круглі столи, організовані університетом для спільного обговорення актуальних проблем у галузі діяльності культурно-освітньої установи. До того ж, ЧДТУ сприятиме підвищенню кваліфікації працівників музею, допомагатиме реалізації музейних співробітників у інтелектуальній, суспільній, духовній сферах та заохочуватиме до участі в науково-дослідних програмах.

Залиште коментар