Капуста із Черкащини користується попитом у Європі

Капуста із Черкащини користується попитом у Європі

Черкаська капуста користується великим попитом у країнах Європи. Про це йдеться на gazeta.ua.

Ціна на білоголову капусту в черкаських магазинах у порівнянні з минулим роком виросла в 2,5 рази. В черкаських магазинах кілограм капусти продають по 12-13 гривень.

“Минулого року восени гуртову партію капусти заледве можна було продати за 3 гривні, – розповідає фермер із села Сарни Монастирищенського району Сергій Гроза. – Відтоді люди зменшили площі посівів, вирішивши, що капустою займатися невигідно. Однак цього року ціна пішла вгору. В листопаді я продавав по 5 гривень. Оскільки маю складське приміщення, то можу зберігати і чекати кращої ціни. Зараз відпускаю капусту не менше 10 гривень за один кілограм”.

Сергій Анатолійович каже, що неврожаю на цей овоч не було.

“Слава Богу, вродило більш-менш. А чому така ціна – не знаю”.

Житель Кам’янки Віталій Іванченко цього року свіжої капусти не купував.

“Доїдаю свою, з городу. Ще на пару тижнів вистачить. Цього року багато капусти порепало на городі. Може, тому така ціна”.

Фахівці називають справжню причину дорожнечі.

“Минулого року сталася велика засуха в Європі. Тому попит на капусту достатньо високий, – каже експерт Сергій Меленчук. – Ми продали за кордон у шість з половиною разів більше аніж минулого року. Минулого року єдиним покупцем української капусти була Білорусь. Нині її активно купує Молдова, Польща і Румунія. При цьому закупівельні ціни в Польщі на 40% вищі від українських Тому капуста буде дорожчати й надалі”.

Залиште коментар