Керівники області разом із школярами саджали ліс

Керівники області разом із школярами саджали ліс

25 березня у Черкаському лісгоспі відбулося садіння лісу в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» та екологічної акції «Посади дерево миру». Щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів України стартувала 21 березня, у Міжнародний день лісів, і триватиме до 15 квітня – Дня довкілля.

18

У заходах взяли участь голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, його заступники, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, керівники територіальних підрозділів міністерств, відомств та інших центральних органів виконавчої влади області.

Перед початком роботи Заслужений лісівник України Володимир Нелез провів інструктаж та наголосив, що створювати ліси – справа нелегка. Тож необхідно робити все добротно, бо головне не кількість, а якість висаджених лісових культур.

У Дахнівському лісництві поблизу санаторію “Україна” (квартал 22, виділ 13.1) учасники акції разом з учнями Черкаського шкільного лісництва за кілька годин створили лісові культури сосни звичайної на загальній площі в 1 гектар найбільш традиційним способом – за допомогою меча Колесова, висадивши понад 6 тисяч сіянців.

Як зауважив голова Черкаської ОДА, такі толоки впродовж місяця відбудуться в усіх районах області. Він подякував Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства за організацію заходу.

– Це дуже добра й корисна акція, – зазначив очільник області Юрій Ткаченко. – Тому ми із заступниками й іншими колегами залюбки долучилися. Це гарна нагода вкотре нагадати громаді, що ліс треба берегти, а не засмічувати. Активно залучаємо до таких толок і дітей – аби вчилися цінувати природу змалку. Минулоріч ми гуртом висаджували ліс у Софіївському лісництві, тепер – у Дахнівському.

Про те, що головним завданням лісівників є збільшення загальної площі лісів та вирощування стійких високопродуктивних насаджень, наголосив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

– У рамках лісокультурної кампанії, яка зараз триває в області, лісівниками вже створено 1100 гектарів лісових культур, заплановано ж відновити майже 1700 га. Лісгоспи, в яких висаджується сосна, вже практично виконали всі поставлені завдання. Традиційно основними лісоутворюючими породами для області є сосна та дуб. Щоб успішно провести всі весняні посадкові роботи, в минулому році лісгоспами заготовлено 80 тонн лісового насіння, вирощено понад 10 мільйонів сіянців, – підкреслив Олександр Дзюбенко.

Протягом місяця головні заходи акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» – садіння лісу – відбуватимуться у всіх лісгоспах за участю учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

Прочитайте ще:

Залиште коментар