Кладовища Черкащини переповнені гадюками

Кладовища Черкащини переповнені гадюками

Останніми роками у Звенигородському районі, як ніколи до цього, розвелося багато змій. Особливо облюбували вони кладовища. Найбільше їх на центральному кладовищі у Звенигородці, пише “Черкаський край”.

Змії, як говорить директор кладовища Володимир Бєліков, були тут і раніше, проте цього року вони зустрічаються чи не на кожному кроці, трапляються цілі кубла. Переважає популяція сірої степової гадюки, занесеної до речі, до Червоної книги. Вона вирізняється товстим тілом, широкою головою та темно-сірим, з ромбічним по хребту малюнком, забарвленням.

Про заяви великої кількості змій директор кладовища інформував міську раду та відповідні інстанції, проте ситуація, як і раніше, залишається загрозливою.

— Змії бояться перегрівання і влітку ховаються у більш-менш прохолодних місцях. Вони, як правило, рідко коли нападають на людей, — розповідає Володимир Беліков. — Але коли наступити на плазуна, чи розворушити гадюче кубло, напад їх неминучий. Тому, скошуючи по можливості бур’яни і високі трави, ми водночас радимо тим, хто приходить с юди доглянути могили рідних та близьких, взуватися в закрите взуття з твердою підошвою та запасатися ломакою, якою можна було б відлякати гаддя.

Залиште коментар