Команду «Найспортивніше село» на Черкащині очолює «батьківщинівець»

Команду «Найспортивніше село» на Черкащині очолює «батьківщинівець»

Цьогоріч спортивна команда села Хрестителеве, що на Чорнобаївщині, увосьме виборола почесне звання «Найспортивніше село Черкащини». Хороші результати показали спортсмени і на фінальних змаганнях за титул «Краще спортивне село України – 2018», що проходили у м.Ворохті. Тут у чесній безкомпромісній боротьбі команда села Хрестителева серед 23 команд посіла ІІІ місце.

«Наші спортсмени щорічно беруть участь у цих змаганнях. Завдяки спортивній підготовці команда нашого села 15 разів ставала переможцем районних і 8 разів обласних змагань», – з гордістю розповідає капітан команди Михайло Бурган.

Ось уже 19 років, з першого дня проведення змагань серед збірних команд сільських рад на звання «Найспортивніше село» Михайло Бурган очолює спортивну команду Хрестителевого. За ці роки вчитель фізкультури, директор місцевого НВК доклав чимало зусиль, аби у селі функціонувала згуртована спортивна команда. Нині вона налічує 22 спортсмени.

До речі, Михайло Бурган активний не лише у спортивному житті села, а й у політичному. Він «батьківщинівець» зі стажем – після Революції Гідності майже два роки обіймав посаду голови Чорнобаївської районної ради, нині – заступник голови Чорнобаївської парторганізації ВО «Батьківщина», директор місцевої школи.

«Багато мешканців нашого села підтримують політсилу «Батьківщина», що підтверджують вибори різних рівнів, і вірять у краще майбутнє України. Місцева парторганізація налічує 15 осіб. Дехто з них виступає і за нашу спортивну команду. Це Станіслав Баранник, Ян Бурган, В’ячеслав Гаврилець», – розповідає Михайло Бурган.

Фінансово підтримують команду Хрестителівська сільська рада та місцеве СТОВ «Світанок».

«Керівник місцевого сільгосппідприємства Іван Тітаренко не стоїть осторонь спортивного розвитку села. Завжди допомагає нашій команді транспортом, фінансує організацію змагань, харчування, проїзд тощо. Підтримує спортсменів і Людмила Іщенко – дочка колишнього відомого господарника, «батьківщинівця» Володимира Іщенка», – розповідає Михайло Бурган.

У 2011 році сільська рада встановила у селі спортивні майданчики для тренувань. Їх використовують як для занять школярів, так і для спортивних тренувань учасників команди. Найближчим часом тут планується встановити футбольний майданчик зі штучним покриттям. Взимку команда тренується у відремонтованому спортивному залі.

Сільський голова, «батьківщинівка» Інна Бурган не лише допомагає спортсменам, як представник органу місцевого самоврядування, а й сама є членом команди, палким вболівальником, завжди очолює делегацію на виїзних змаганнях, займається організаційними питаннями.

Підтримують спортивну команду Хрестителевого і інші «батьківщинівці» Чорнобаївщини. Керівник Чорнобаївської районної парторганізації Володимир Бормишев, який утримує футбольну команду села Вереміївки, завжди допомагає спортсменам Хрестителевого, адже піклування про здоров’я молодого покоління завжди у нього в пріоритеті. Депутат Черкаської обласної ради фракції «Батьківщина» Микола Авраменко допомагає команді у придбанні спортивної форми та інвентаря.

З 2015 року спортивна команда Хрестителевого вийшла на всеукраїнський рівень і тричі виборювала призові місця на змаганнях «Найспортивніше село України».

Та головні досягнення команди визначаються не лише чисельними нагородами, а й її людьми – спортсменами, які з року в рік творять історію села, команди та розширюють список її перемог.

Сьогодні за команду виступають чемпіони світу, уже є свої династії спортсменів. Багато років за команду виступає 58-річний Олександр Сударик, багаторазовий чемпіон світу, Європи, України, член збірної України з гирьового спорту серед ветеранів багаторічний прихильник політичної сили ВО «Батьківщина»

«Він неодноразово представляв наше село в Америці, Греції, Італії, Великобританії та інших країнах світу. Днями їде на змагання до Бухари. СТОВ «Світанок» підтримує його і виділило на поїздку 15 тис.грн. Я часто запрошую Олександра на зустрічі до школярів, аби вони вчилися хорошому на реальних прикладах. Ми і стенд зробили «Наша гордість» з фотографіями його успіхів», – розповідає Михайло Бурган. – Хочеться згадати про багаторічного члена команди, гирьовика Сергія Герасименка, який добровольцем захищав нашу країну на Сході, повернувся до рідного села і продовжує виступати за команду».

Усім відома і династія канатчиків Володимира Соломки (колишній водій СТОВ «Світанок») та його сина Ігоря Соломки. Футболіста, депутата районної ради від «Батьківщини» Олександра Євмину тепер на полі заміняє його син – Ігор Євмина.

Та й особисто у капітана команди Михайла Баргана, який завжди підтримує спортивний запал та командний дух спортсменів, є ким гордитися. Його син Ян Бурган теж виступає за команду Хрестителевого і додає очок у змаганнях з міні-футболу. 2018 рік видався вдалим для місцевих спортсменів, адже і футбольна команда села нещодавно стала чемпіоном Чорнобаївського району.

«Спорт допомагає людині бути в хорошій фізичній формі, виховує характер і силу волі. На прикладі наших спортсменів ми виховуємо наше підростаюче покоління. Для захисту незалежності Україні потрібне сильна і здорова молодь», – підсумував Михайло Бурган.

Залиште коментар