Консервний завод на Черкащині забруднив 8 га земель промисловими відходами

Консервний завод на Черкащині забруднив 8 га земель промисловими відходами

Місцеві жителі Золотоноші виявили величезну територію між містом та селом Дібрівка, безнадійно забруднену відходами промисловості. Повідомлення про знахідку золотонісці на чолі з місцевим депутатом Олексієм Слюсарем передали до міськради. Про це інформує “Золотоноша”.

Скарги на запахи в цьому мікрорайоні надходили вже декілька разів протягом року, проте джерело тоді так знайти і не вдалося. Фахівці грішили на тваринницькі підприємства, що розташовуються поруч, але їхні виробничі технології нарікань не викликали.

До важкодоступного та прихованого місця забруднення обурені люди дісталися лише 11 липня в “годину пік”, коли їм особисто вдалося побачити злив промислових відходів у навколишнє середовище.

Працівники комунальної служби, правоохоронних органів та санстанції визначили винуватця забруднення – місцеве підприємство “АгроСпецПроект” (в народі – консервний завод). Маючи власні нові очисні споруди, виробник мав дозвіл на скидання локально очищеної води до каналу, котрий розташований поруч та впадає в Золотоношку. Ця труба, як виявилося на місці, була просто перекритою в кінцевій точці, а їдкі нечистоти масово потрапляли в поле через спеціально зроблені в ній численні отвори.

Зазначимо, що забруднена територія – розпайовані під сількогосподарську діяльність земельні ділянки між декілька десятками місцевих жителів. Тепер, за словами голови Новомитрівської сільської ради (куди і входить територія навколо Дмитрівки) Михайла Назаренка, ці паї будуть непридатними для використання ще принаймні 6 років.

Фрагмент розмови з керівником “АгроСпецПроекту” зафіксував житель Золотоноші Володимир Шестак.

Прочитайте ще:

Залиште коментар