Куди дівається риба, вилучена у браконьєрів? (відео)

Куди дівається риба, вилучена у браконьєрів? (відео)

Черкаський рибоохоронний патруль розпочав цикл відео-сюжетів під назвою «Зворотній зв’язок», у яких надаватиме відповіді на ті запитання, які часто ставлять у соціальних мережах. У першому відео вони дають відповідь на питання, куди ж дівається вилучена риба?

у своїй роботі Черкаський рибоохоронний патруль керується Конституцією України та законами України.

Одним із основних законів, що регламентує нашу роботу є Закон України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів». Згідно даного закону, право вилучення незаконно добутих водних біоресурсів та визначення розмірів збитків, завданих рибному господарству, покладено виключно на підрозділи рибоохорони. Всі інші правоохоронні органи даним правом не наділені.

При вилученні риби інспектор перераховує всю рибу по-штучно та по видах. Наступним кроком є розрахунок завданих збитків рибному господарству України.І тут все залежить від того, хто є порушником рибальства, тобто в кого була вилучена ця риба.

У випадку, якщо порушником є рибалка-любитель і риба виловлена за межами природно-заповідної зони, то розрахунок збитків відбувається відповідно до такс, що затверджені постановою КМУ від 21.11.2011 року № 1209.

Якщо ж рибалка-любитель виловив рибу на території заказника, то розрахунок відбувається відповідно до такс, що затверджені постановою КМУ від 24.07.2013 року № 54.

А якщо ж порушником виявився рибалка-промисловик, то тоді розмір збитків розраховується за допомогою методики, що затверджена спільним наказом Мінагрополітики та Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 12.07.2004 року №248/273.
Дана інформація долучається до матеріалів справи.

Вилучені водні біоресурси здаються інспекторами підприємцям на зберігання, які заключили договір із суб’єктом господарювання, яким на сьогодні є «Українська універсальна товарна біржа», яка і здійснює реалізацію риби із метою задоволення потреб населення, до вирішення справи по суті.

Після здачі риби інспектору видається накладна, що також долучається до матеріалів справи.

У разі притягнення до відповідальності порушника, кошти за реалізовані водні біоресурси перераховуються в державний бюджет.

Залиште коментар