Левиця-довгожителька мешкає в черкаському зоопарку

Левиця-довгожителька мешкає в черкаському зоопарку

Серед довгожителів Черкаського зоопарку особливе місце займає левиця Гера. Вона народилася 1995 році, і прибула до Черкас із Миколаївського зоопарку. Восьмого квітня їй виповнилось 23 роки, розповідають у зоопарку. 

Гера – самка лева африканського, який є найбільшим і найсильнішим хижаком африканської савани, заслужено викликає і страх і захоплення. На відміну від інших представників родини котячих, які ведуть поодинокий спосіб життя (тигри, леопарди, ягуари та ін.), леви живуть не лише поодинці, але й парами та невеликими групами – прайдами.

У кожному прайді може бути від 4 до 30 особин. Вожаком прайду є 1-2 дорослих самця. Красені-леви, яких ви можете бачити в зоопарках, усі без виключення народилися на світ в неволі. На волі в умовах африканської савани, леви живуть від 10 до 15 років. Самці інколи не доживають навіть до 10 років, гинуть під час численних поєдинків з іншими самцями за свій прайд.

В умовах неволі леви живуть досить довго. Так, наприклад, самець лева африканського на ім’я Аполлон із зоопарку Гонолулу, в серпні 2007 року помер у віці 22 роки. А його дві сестрички-самки, які народилися разом з ним прожили довше.

“Нашій Герочці – 23 роки. За левиними віковими стандартами, вона вже давно пережила свій природний вік і перейшла за межу життя в умовах напіввільного утримання в умовах зоопарку. Але по при все, вона має дуже гарний зовнішній вигляд і досить добре себе почуває, хоч і рухається вже менше. Гарному зовнішньому вигляду і довголіттю нашої Гери ми завдячуємо співробітникам зоопарку, які забезпечують гарний догляд і годівлю цієї могутньої тварини. Ми усі сподіваємось, що наша левиця Гера, не зважаючи на вік, ще довго буде радувати нас своєю присутністю, демонструючи свій серйозний ветеранський погляд. Запрошуємо усіх бажаючих на прогулянку до нашого зоопарку, а також відвідати нашу стареньку, але все одно, могутню володарку африканської савани левицю Геру”, – повідомляють у зоопарку.

Залиште коментар