Черкащани переймали досвід у Полтавській області

Черкащани переймали досвід у Полтавській області

24 квітня 2018 року в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримкою USAID, Черкаським Регіональним відділенням АМУ організовано  навчальний візит до Шишацької селищної ОТГ  Полтавської області. Його учасниками були представники потенційних об’єднаних територіальних громад Черкащини, які перебувають на шляху формування ОТГ. Тема маршруту: «Передумови, кроки та досвід успіхів ОТГ», пише “Економіка сьогодення“.

Під час візиту учасники ознайомилися з інфраструктурою громади, оглянули об’єкти, які збудовано чи відремонтовано за кошти Шишацької ОТГ, а також завдяки субвенціям. Відвідали комунальне підприємство, ЦПМСД, старостинний округ  та Гоголівський ФАП, ознайомилися з ходом ремонтних робіт на автошляхах громади.

Особливої уваги заслуговує комунальне підприємство «Техкомунбуд», яке в громаді створили на базі відділу з благоустрою Шашицької селищної ради. При комунальному підприємстві створено дорожньо-ремонтну будівельну дільницю, яка здійснює невеликі поточні ремонти доріг. Коштом громади на КП «Техкомунбуд» оновили матеріально-технічну базу (придбали нову техніку, пилораму). Крім того, на території підприємства облаштували теплицю де вирощують квіти.

Створення комунального підприємства позитивно вплинуло на життя громади. Ми надаємо послуги з перевезення вантажів, благоустрою територій, водопостачання, вивезення сміття, копання траншей і котлованів.. Крім того, на підприємстві працевлаштовано майже 100 осіб, А коли розпочинали свою роботу – було лише  7 працівників”, – з гордістю говорить керівник підприємства Іван Петрович Корсун.

Вирішено в громаді й одне із наболілих питань. Автобусним сполученням з’єднано усі населені пункти громади. Для цього громада придбала автобуси,  встановила нові зупинки. Все це стало можливим завдяки перемозі у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, де Шишацька об’єднана територіальна громада презентувала проект «Система внутрішнього автобусного сполучення «Громада без околиць».

Оглянули представники Черкащини і Центр первинної медико-санітарної допомоги Шишацької селищної ради та фельдшерсько-акушерський пункт у Гоголевому, що входить до Шишацької ОТГ. На реконструкцію Центру ПМСД у громаді витратили понад шість мільйонів гривень. Замінили дах, утеплили стіни, встановили сучасні енергозберігаючі лампи та вузол обліку тепла. Для зручності медперсоналу та відвідувачів у закладі облаштували зону WI-FI та поставили міні-МТС. Тож нині Центр ПМСД, на базі якого знаходиться амбулаторія із денним стаціонаром, може приймати до 160 чоловік на добу, що цілком покриває потребу громади у медичних послугах. За кошти громади придбали новий спеціалізований автомобіль швидкої медичної допомоги.

Шишацька селищна об’єднана територіальна громада – одна із найбільших у Полтавській області. Створена однією із перших ОТГ у 2015 році, вона об’єднала понад 15 тисяч населення, 11 сільських та одну селищну раду, 62 населені пункти.

Нині керівництво громади робить все можливе для вирішення в ОТГ життєво важливих для населення питань, що роками залишалися поза увагою влади. Сильний лідер зі своєю командою формують самодостатню громаду, і їхні досягнення уже очевидні.

 «Маршрути успіху – це один із важливих інструментів для ознайомлення  з успішним досвідом вже діючих спроможних, самодостатніх громад, – наголосила виконавчий директор Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України  Світлана Крамар. – Такі поїздки допомагають громадам, які перебувають на шляху формування в ОТГ, запозичити досвід сусідів та реалізувати їх у своїй громаді.

Прочитайте ще:

Залиште коментар