Майже 3 тис українців ув’язнені в Росії, – черкаський фахівець

Майже 3 тис українців ув’язнені в Росії, – черкаський фахівець

На сьогодні кілька жителів Черкаської області перебувають в установах позбавлення волі на території Російської Федерації. Потрапили вони туди, повіривши оголошенням з сітілайтів, де пропонують роботу кур’єра з високою заробітною платнею, пише “Прочерк”.

Про це на засіданні координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми, що проходило 27 квітня в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, повідомила фахівець з протидії торгівлі людьми ЧБО “Від серця до серця” Марина Стадник.

– За не офіційними даними майже три тисячі наших громадян перебувають у місцях позбавлення волі в Росії, – розповіла Марина Стадник.

Пані Марина застерігає бути обережними при виборі роботи за кордоном:

– Можна звертатися до безкоштовної гарячої лінії “527”, де працюють не автовідповідачі, а живі люди. Зателефонувавши  можна отримати будь-яку інформацію щодо безпечного працевлаштування, отримати допомогу в перевірці інформації про країну та фірму, де ви плануєте працювати.

Нині її організація впроваджує проект “Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Черкаській області”. Одним з напрямків проекту є проведення круглих столів щодо питання протидії торгівлі людьми в регіонах Черкащини.

– Досягненням є те, що люди, які звернулися до нас як до неурядового сектору по допомогу мали можливість реінтегруватися в суспільство. Сьогодні – це 14 осіб. Якщо проаналізувати дані випадки за країнами призначення, то привалює саме експлуатація на території України – 8 осіб від загальної кількості, у Польщі дві особи, у Росії – дві особи, у Чехії одна людина та одна людина експлуатувалася в декількох країнах, – розповіла пані Марина.

Марина розповідає, що за статевим розподілом – це 6 чоловіків і 8 жінок. Але якщо брати статистику по країні 60% це чоловіки.

Прочитайте ще:

Залиште коментар