Майже 80 відсотків питної води не відповідає санітарним вимогам на Монастирищині

Майже 80 відсотків питної води не відповідає санітарним вимогам на Монастирищині

З метою та аналізу інформації про якість питної води і об’єктів водопостачання, протягом 2017 року спеціалістами Управління Держпродспоживслужби в Монастириському районі проведено відбір води питної для моніторингових досліджень. Всього проведено 250 лабораторних досліджень води відібраної із джерел та систем централізованого водопостачання, громадських криниць та природних джерел. Про це інформують на сайті “Наш день“.

Згідно з  результатами лабораторних досліджень, майже 80 відсотків питної води не відповідає встановленим вимогам щодо мікробіологічних та фізико-хімічних показників. Про це повідомляє начальник Монастирського районного управління ГУДПСС в Тернопільській області В.Кварцянний. Неякісна питна вода подається до дитячих дошкільних та навчальних закладів і закладів охорони здоров’я.

Бактерії групи кишкової палички виявлено у питній воді в десяти загальноосвітніх та у восьми дошкільних навчальних закладах. За фізико-хімічними показниками, вода не відповідає вимогам у чотирьох населених пунктах району. Із досліджених 19 проб води на радіонукліди відхилень від норми не виявлено.

Такий високий відсоток відхилень від норми підтверджує незадовільний стан басейнів, з яких забезпечується водопостачання населення і технологічне старіння мереж.

Особливо неякісна вода у селах, де вміст нітратів у результаті сільськогосподарської діяльності перевищує норму в рази. Масове застосування населенням побутової хімії, безконтрольне внесення мінеральних добрив та застосування засобів захисту рослин, неналежна утилізація побутових відходів, у тому числі пластику також призводить до погіршення якості питної води. За рахунок інфільтрації та просякання поверхневих вод, вода забруднюється солями важких металів, хлоридів, фенолів, нітратів, бактерій та вірусів. Добра вода за органолептичними даними, колір, запах, смак, прозорість, не завжди є безпечна. Використання для знезараження води хлору надає воді ще більшої шкідливості.

Суб’єкти господарювання у сфері питного водопостачання, а також органи місцевого самоврядування, не дотримуються екологічно-санітарних вимог до джерел водопостачання, не всюди організовано санітарні зони та водоохоронний режим, не вживаються заходи щодо обмеження господарської та іншої діяльності в зонах санітарної охорони джерел питного  водопостачання.

У сільських населених пунктах виробничий контроль якості питної води за показниками, які потребують контролю та знезараження водопроводів, не проводиться взагалі.

Такий стан експлуатації об’єктів водопостачання може мати шкідливі наслідки і привезти до виникнення багатьох захворювань та надзвичайних ситуацій. Відповідні рекомендації направлено всім суб’єктам господарювання у сфері питного водопостачання та органам місцевого самоврядування.

Залиште коментар