Марш у вишиванках та гімн під бандуру: черкасці відзначили День вишиванки

Марш у вишиванках та гімн під бандуру: черкасці відзначили День вишиванки

17 травня 2018 року в Черкасах відбулися святкові заходи до Всесвітнього дня вишиванки. Кількасот містян приєдналися до урочистого ходу та раптівки «Я ♥ Черкаси». Окрім цього учасники заходу спільно з капелою бандуристів виконали національний славень України.

Про це пише “Дзвін-медіа“.

Завітали на свято й свободівець секретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик, голова фракції ВО «Свобода» в Черкаській міській раді Андрій Куча та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Його заступники свободівці Юрій Ботнар та Ігор Коломоєць теж приєдналися до урочистостей.

Ініціатором заходу виступив очолюваний свободівцем Сергієм Вороновим департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Учасники святкування зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку та рушили ходом до стели Борцям за волю України. Там урочистості продовжили раптівкою «Я ♥ Черкаси»: учасники утворили цей надпис, ставши у відповідному порядку на визначених літерах.

Очільниця Черкаської «Свободи» Діана Тяско виступаючи на заході перед громадою зауважила, що фініш ходу біля пам’ятника Борцям за волю України є символічним.

«Не дарма гаслом заходу ми обрали вислів «Вишиванка – твоя культурна броня!». Ми не забуваємо що на Сході України триває війна. І точиться вона не лише за тіло, а й за душу нашої нації. Попри незалежність України багато її громадян перебувають у чужому культурному полоні. Нашим пращурам, борцям за волю України, доводилося боротися не лише за право жити у власній державі, а й за право говорити рідною мовою, грати на рідних інструментах, носити рідний одяг. І ось тут ми з вами спокійно можемо йти святковою ходою, співати українських пісень під супровід бандури. Це прості радощі, за які ми маємо дякувати тим, хто нас захищав і захищає» – наголосила свободівка.

До громади також звернувся Юрій Ботнар. Свободівець згадав, що у 2013 році екс-губернатор «регіонал» Сергій Тулуб планував на алеї, що веде до сучасної стели Борцям за волю України, викласти плиткою георгіївську стрічку, що символізує тепер у всьому світі «русскій мір». Завдяки націоналістам і небайдужим черкасцям йому це не вдалося.

«Тоді, в 2013 році містом керували регіонали, комуністи. Сьогодні в Черкасах при владі націоналістичні, патріотичні сили. Ми єднаємося, досягаємо успіху й перемагаємо» – заявив Юрій Ботнар.

На завершення заходу Черкаська капела бандуристів Черкаської обласної ради виконала для гостей свята пісню «Ой у лузі червона калина» та національний славень України, який всі підтримали своїм співом.

Прочитайте ще:

Залиште коментар