Міська серпнева конференція вчителів відбулася у Черкасах

Міська серпнева конференція вчителів відбулася у Черкасах

Освітяни міста традиційно зібралися підбити підсумки попереднього навчального року і спланували наступний. Привітав педагогів міський голова Анатолій Бондаренко, наголосивши на тому, що освіта – це найвищий національний пріоритет, тому потрібно  створювати  умови для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина. Міська влада робить все, щоб наші діти навчались в комфортних умовах.

Про це інформують у Черкаській міській раді.

З доповіддю перед присутніми виступив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, наголосивши на основних напрямках роботи галузі.

– 1 вересня 2018 року відбувся старт однієї із наймасштабніших українських реформ – реформи шкільної освіти, впровадження Нової української школи, – зазначив посадовець. – У 2019 році державою виділено 4936 734,00  грн. освітньої субвенції (70% від загальної суми) для створення нового освітнього простору, що включає придбання меблів, компꞌютерного обладнання, дидактичних матеріалів. Ще 2 115 743,15 грн. (30%) виділено на ці потреби з міського бюджету.

Значна увага приділяється вирішенню питання  інтеграції дітей з особливими потребами в освітній простір:
• з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на освіту рішенням Черкаської міської ради від 22.08.2018 №2-3449 створений Інклюзивно-ресурсний центр;
• департаментом спільно з адміністрацією ЗОШ №7 організовується навчання дітей – пацієнтів Черкаського обласного онкологічного диспансеру на базі лікувального закладу;
• у школах міста працює 6 спеціальних класів, у яких навчається 71 дитина з особливими освітніми потребами;
• у ДНЗ №1,5,60,81,91 для 13 дітей з особливими освітніми потребами функціонують 6 інклюзивних груп;
• за інклюзивною формою в 12 школах міста навчалося 45 дітей;
• протягом останніх років з метою створення безперешкодного доступу до закладів освіти осіб з особливими освітніми потребами 15шкіл міста обладнані пандусами та  поручнями, у  4-х  – обладнані  вбиральні для таких дітей.
Забезпечення права на здобуття дошкільної освіти:
• діє електронна реєстрація дітей до дитячих садків, що дає змогу забезпечити прозорість у питаннях комплектації груп дітьми;
• здійснюються заходи з підвищення вартості харчування дітей у дошкільних закладах. З 01.09.2018 вартість одного дня харчування дітей  становить 21.03 грн. в ясельних групах і 32.03грн. в садових групах. У період літнього оздоровлення дітей вартість харчування збільшується ще на 10%;
• розмір батьківської плати за харчування дітей залишився мінімальним, на рівні 60% від загальної суми (законодавством визначені розміри від 60% до 100%);
• з метою покращення якості харчування дітей в усіх закладах дошкільної освіти міста впроваджено Єдине перспективне меню, що дало змогу збалансувати та урізноманітнити раціон харчування вихованців.
Підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, педагогічних та науково-педагогічних працівників, які працюють з цими дітьми:
• прийнята Міська програма виплати  муніципальних  стипендій учням закладів загальної середньої та позашкільної освіти за досягнення у навчанні, позакласній і позашкільній діяльностіта премій учням переможцям Міжнародних та Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів, педагогічним і науково-педагогічним працівникам, які підготували цих переможців на 2018-2022 роки (рішення міської ради від 10.01.2018 № 2-2845).
Відповідно до цієї програми збільшено:
–    кількість учнів, які отримуватимуть муніципальну стипендію до 25 осіб;
–    розмір стипендій учням з 200 до 1000 грн.;
–   розмір фінансування на виплати премій учням та педагогам.
З метою підвищення якості освіти, моніторингу освітнього процесу з листопада 2018 року розпочато роботу закладів освіти у системі  онлайн школа “Ошкола” .
Для підвищення якості підготовки керівних кадрів для роботи у закладах освіти з листопада 2018 року у місті започатковано роботу школи майбутнього директора закладу загальної середньої освіти.
Соціальний захист учасників освітнього процесу:

• Другий рік діє міська програма стимулювання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти. Відповідно до цієї програми щомісячний розмір муніципальної надбавки за складність, напруженість у роботі педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти становить 24% посадового окладу, у середньому це 1001,00 грн. на місяць;
• прийнята Програма організації безкоштовного харчування окремих категорій учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти комунальної власності міста Черкаси на 2018-2021 роки (рішення Черкаської міської ради від 19.04.2018 № 2-3366), відповідно до якої розширено категорії дітей для отримання безкоштовного харчування. Крім дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та   інклюзивних класах, безкоштовно харчуються:
всі учні 1-4 класів;
учні 5-11 класів із родин, які опинилися в складних життєвих обставинах;
учні 5-11 класів із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
учні 5-11 класів із сімей учасників антитерористичної операції;
учні 5-11 класів, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на територію м. Черкаси.
Крім того, вперше будуть отримувати безкоштовне харчування  учні 5-11 класів закладів загальної середньої освіти – призери ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародних олімпіад,конкурсів, турнірів та призери офіційних Всеукраїнських спортивних змагань;
• у місті діє безоплатний проїзд у тролейбусах для учнів закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти та студентів закладів вищої освіти.
Також було зазначено, що цього року  у закладах освіти проводяться ремонтні роботи на загальну суму 66229056, профінансовано з яких 26577658 це:
• утеплення фасадів у 26 закладах;
• замінена вікон у 15 закладах;
• ремонт покрівель у 7 закладах;
• реконструкція прилеглиї територій (спортивні майданчики)  34 заклади;
• санітарні вузли у 9 закладах;
• групові осередки у 3 закладах;
• спортивний зал у 2 закладів.

Залиште коментар