Міська влада Черкас має дофінансувати програму «Доступні ліки»

Міська влада Черкас має дофінансувати програму «Доступні ліки»

Коштів, виділених урядом на програму доступних ліків, традиційно не вистачило. Тому програма потребує дофінансування з місцевих бюджетів. У Черкасах з’явився шанс розв’язати цю проблему: сьогодні виконком ухвалив потрібне рішення. Про це на своїй сторінці у ФБ написав директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

«З квітня цього року в місті діє Урядова програма «Доступні ліки». Для цієї мети місту була виділена субвенція у сумі 3 млн 646 тис грн. Механізм запрацював і люди почали активно користуватись цим, щоб придбати ліки за зниженими цінами або за незначну доплату.

Станом на початок листопада уже було використано 3млн із загальної суми субвенції на місто. Департамент передбачав і спрогнозував підвищену потребу у коштах.

29 вересня місту була виділена додаткова субвенція з державного бюджету у сумі 1млн 300 тис. Однак, протягом жовтня-листопада не вдавалось затвердити ці асигнування через відсутність рішення виконкому: він не збирався через відсутність кворуму членів виконкому. Аптеки, які беруть участь у проекті, почали відмовляти у відпуску по рецептах ліків, бо у поліклініках закінчились асигнування і появилась кредиторська заборгованість. Почала зростати соціальна напруга.

 

Одразу ж після відпустки я підписав службову записку на міського голову із проханням спонукати виконавчий комітет міськради до виконання функцій, покладених на них громадою. Сьогодні о 10 годині виконком проголосував рішення про уточнення бюджету. Через годину йду на бюджетну комісію, завтра сесія. Сподіваюсь на відповідальність та сумління депутатів міськради, не підведіть, обранці громади! Помагай вам Бог!», – йдеться у його дописі.

Залиште коментар