Міський голова Черкас розповів про хід ліквідації наслідків негоди

Міський голова Черкас розповів про хід ліквідації наслідків негоди

У Черкасах нині створюється критична ситуація з ліквідацією наслідків негоди. У місті діє оперативний штаб під керівництвом міського голови. Вчора близько восьмої години вечора вдалось ліквідувати пошкодження на високовольтних лініях електропередач, які лишили без живлення Дніпровську водоочисну станцію, що забезпечує містом водою. Тож до ранку тривала робота з відновлення водопостачання, що й успішно було зроблено працівниками КП «Черкасиводоканал». На 4-5 годину ранку у квартирах черкасцях була подана вода. Проте значні опади з мокрим снігом та налипанням сьогодні призвели до нової аварії на електромережах високої напруги  у районі Сокирного. Дістатись до місця пошкодження заважають повалені дерева. Нині рятувальники спільно з бригадами ПАТ «Черкасиобленерго», Черкаського РЕМ, відповідальними структурними підрозділами Черкаської міської ради працюють над оперативним вирішенням цієї ситуації. Про це повідомляє офіційний портал Черкаської міської ради.
 Сьогодні під час чергового засідання оперативного штабу розглядали доцільність ухвалення в місті рішення про оголошення надзвичайної ситуації, що  дало б змогу використати фінанси з резервного фонду та направити їх на ліквідацію наслідків негоди. Зокрема, укладення прямих договорів з підприємцями на залучення додаткової техніки для прибирання міста. Оскільки існуючі потужності комунальних підприємств, зважаючи на рясні опади, недостатні. Техніка і водії, які працюють по 17-20 годин безперервно, просто фізично не встигають прибирати сніг, товщина якого подекуди сягає до півметра.

Колапс полягає в тому, що міський бюджет має кошти, ресурси резервного фонду. Проте використати зараз такі потрібні для громади гроші ми не можемо. Оскільки виконком на своєму останньому засіданні, ухвалюючи рішення про те, аби місто до прийняття бюджету жило по одній дванадцятій від кошторису минулого року – забрав кошти із зимового утримання доріг. А також – заборонив їх використовувати підприємству, яке виграло тендер на цей вид робіт. Крім того, «одна дванадцята» накладає суттєві обмеження на використання бюджетних коштів, зокрема, й резервного фонду. Також депутати міської ради до цих пір не ухвалили міський бюджет на 2018 рік. Якби Черкаси були з бюджетом, то частину питань з нагального фінансування, що стосуються ліквідації наслідків негоди,  ми могли швидко  розв’язати”, – впевнений міський голова.

 

Залиште коментар