Міський голова Ватутіного сумнівається в необхідності перейменування міста

Міський голова Ватутіного сумнівається в необхідності перейменування міста

Реагуючи на пропозиції щодо перейменування Ватутіного , міська влада розпочала вивчення громадської думки з цього питання, повідомив у зверненні, розміщеному на сайті міськради, міський голова Олександр Лисюк.

«…Хочу зауважити, що відповідно до положень Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, а також рекомендацій Українського інституту пам’яті, прізвище Генерала Ватутіна М.Ф. не входить до переліку прізвищ, які підпадають під дію Закону, – пише пан Лисюк.

Станом на червень 2017 року терміни перейменування назв географічних об’єктів відповідно до вказаного Закону закінчилися. Відтак, перейменування міста на даному етапі може відбуватися у відповідності до Закону України «Про географічні назви», яким передбачено, що перейменування географічних об’єктів за пропозицією органу місцевого самоврядування здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету».

За словами міського голови, перейменування міста «є фактичною зміною місцезнаходження юридичної особи, фізичної особи-підприємця та громадського об’єднання, що тягне за собою необхідність внесення змін до установчих та дозвільних документів, зміни банківських реквізитів та у більшості випадках зміни печатки». Тож у разі перейменування додаткові витрати понесуть юридичні особи, фізичні особи-підприємці та громадські формування.

Нагадаємо, нещодавно було висловлено пропозицію щодо перейменування Ватутіного у м. Шухевич.

Прочитайте ще:

Залиште коментар