Миротворці ООН на фронті та солдати Європи на кордоні: ЗМІ описало “план майбутнього” України

Миротворці ООН на фронті та солдати Європи на кордоні: ЗМІ описало “план майбутнього” України

La Repubblica повідомляє, що вже зараз розглядають відправлення миротворців під егідою ООН, щоб Путін був згоден.Хоча мирні переговори між Росією та Україною фактично ще не розпочалися, зараз у розробці перебуває “план гарантій” для України, що передбачає розміщення в країні миротворчих військ, але вже під егідою ООН, а також логістичну підтримку США, пише La Repubblica.

 

Повідомляється, що це робиться виходячи з позиції кремлівського диктатора Володимира Путіна, який продовжує заявляти, що ніколи не прийме розміщення військ НАТО або Європи в Україні.

 

Миротворчий контингент, “блакитні шоломи”, буде набрано з країн Азії та Південної Америки. Передбачається, що в операції візьмуть участь військові з Індії, Бразилії, Індонезії та Саудівської Аравії.

Ця миротворча місія займеться контролем російсько-українського кордону. При цьому розміщення військ НАТО і європейських країн у цьому районі виключено, пише ЗМІ.званих “добровольців” із країн Європи та їхніх союзників. У його складі можуть опинитися Великобританія, Франція, Німеччина, Канада та Італія. Жодна з країн, які брали участь у переговорах у Лондоні та Парижі, не заявила про свою категоричну відмову від участі.

 

Однак цей контингент буде розміщений не в зоні конфлікту, а на кордоні між Україною та ЄС – у Польщі, Болгарії, Словаччині та, можливо, Угорщині. Це додатковий стримувальний фактор для Росії, у разі якщо з’явиться бажання наблизитися до територій Євросоюзу.

Роль України та США

Між цими двома контингентами залишається українська армія, яку доведеться зміцнювати і підтримувати. Повідомляється, що і європейці, і американці готові активно постачати Україні озброєння. При цьому важливо враховувати, що українська армія вже звикла до реальних бойових дій, тоді як європейські армії – значно менше.

 

Четвертим фактором виступають США. Американський президент Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не має наміру брати участь у жодній миротворчій місії в Україні. Однак США готові надати всю необхідну логістичну і технологічну підтримку цим операціям, включно з повітряним спостереженням, радарами і супутниковим моніторингом.

 

І ця допомога не буде безкоштовною. Трамп прямо дає зрозуміти, що підтримка США залежить від угоди із Зеленським щодо корисних копалин – ключових для виробництва високотехнологічної продукції, яких в Україні особливо багато. Американці, в такому разі, будуть зацікавлені у збереженні стабільності та миру, щоб експлуатувати ці родовища.

 

Однак цей чотирьохетапний план можна реалізувати тільки після підписання повноцінної мирної угоди. Простого припинення вогню недостатньо. А невизначеність щодо намірів кремлівського диктатора Путіна – і навіть Трампа – залишається високою.

Залиште коментар