На Черкащині агрофірма намагалась зібрати фермерський врожай соняшнику

На Черкащині агрофірма намагалась зібрати фермерський врожай соняшнику

У Черкаській області розгорілася битва за урожай. Поле соняшнику на околиці села Носачів ледь не стало полем брані між місцевим фермером і агропідприємством. Останнє висунуло претензії на урожай, який не садило.

Про це пише AGRONEWS  з посиланням на Подробности.

“По лінії 102 були повідомлення з одної і з іншої сторони, що одна сторона заважає іншій стороні працювати”, – повідомив Сергій Власенко, начальник Смілянського відділу Поліції ГУНП в Черкаській області.

Причина конфлікту – це поле соняшнику – більш ніж в 100 гектарів. Врожаю – майже на 3 мільйони гривень, розповідає фермер із сусіднього села Носачів. Анатолій Тихенко показує накладні, згідно з якими, саме він засівав цю ділянку. А збирати урожай – приїхала стороння фірма. Тихенко взяв землю в оренду в 2008 році. Її термін закінчився в кінці 13-го. З тих пір, розповідає фермер, обласний Держгеокадастр затягував з продовженням договору.

“По закону – мали прийти з Держгеокадастру на сьогоднійшній день і вилучити цю земельну ділянку у мене з користування. Її ніхто у мене не вилучив, і я продовжую цю земельну ділянку засівати, і справно платити з неї податки”, – стверджує фермер Анатолій Тихенко.

Як виявилося, Держгеокадастр двічі за три роки поміняв на цьому полі орендаря. Цього року суборендар ділянки вирішив заявити про свої права. Влітку агрофірма вже намагалася зібрати на полі ячмінь, посіяний Анатолієм Тихенко. Тоді фермер в суді відстояв права на свій урожай. На яких підставах підприємство зараз робить замах на чужий урожай, його представник пояснити не зміг.

Сільський голова Носачіва підтвердив: фермер Тихенко справно платить податки в сільську казну за користування ділянкою. А ось нові орендарі – тільки час від часу роблять проплати.

“Оцей пакет документів – це я сьогодні вже готуюсь до майбутніх судових справ стосовно комусь повернення грошей, бо сьогодні за цю земельну ділянку мені сплачують дві організації”.

Заручившись підтримкою односельчан, фермер Тихенко заблокував на полі техніку працівників агропідприємства. Ті – теж викликали підмогу. Ледь не дійшло до бійки. Голова антирейдерської спілки підприємців запевняє: це банальна рейдерська схема.

“У ній беруть участь чиновники Держгеокадастру. Поки зріє врожай, вони оформляють кілька разів договір оренди, в результаті чого, під осінь, під кінець збору врожаю, з’являються такі вигодонабувачі цієї рейдерської схеми”, – розповідає Андрій Семидідько, виконавчий директор Антирейдерської спілки підприємців України.

Таких ситуацій по Україні десятки, якщо не сотні – кажуть у всеукраїнському союзі фермерів.

“Такі випадки трапляються і в Дніпропетровській, і в Полтавській області. Відбуваються напади на фермерів, катування, збройні напади. Ми сьогодні звертаємось і до Генерального прокурора, і до міністра внутрішніх справ, щоб взяли це на особистий контроль”, – говорить Іван Слободяник, член ради Асоціації фермерів і приватних землевласників України.

А ось прояснити ситуацію в обласному Держгеокадастрі виявилося нікому – начальниця у відрядженні, заступники – у відпустках. Але не на камеру повідомили, у справі про продовження договору фермеру Тихенко зараз йде судовий розгляд – тому чекають рішення Феміди.

 

Залиште коментар