На Черкащині безробітних навчали професії карамельника

На Черкащині безробітних навчали професії карамельника

У далекому минулому для виготовлення кондитерських виробів використовували мед. З появою виробництва цукру він стає основною сировиною для виготовлення ласощів. Безумовно сьогоднішня дійсність просто неможлива без такої, здавалося б,  у буденному житті речі, як цукор, без якого не можна обійтись в кулінарії. В наш час стрімко почало розвиватись фабричне виробництво цукерок. Сучасні кондитерські фабрики виробляють тисячі тон кондитерських виробів за добу. Професії цукерника, карамельника, бісквітника є основними на підприємствах. Про це повідомляють на сайті “Сherkasy24.info“.

 

З часу свого існування, використовуючи досвід та багаторічні традиції майстрів, постійно вдосконалюючи технології виробництва, кондитерська фабрика  «Меркурій» – визнаний лідер з виготовлення льодяникової карамелі і зарекомендував себе не лише на Черкащині, але й на вітчизняному ринку та  за кордоном. Солодощі так і ваблять своєю різноманітністю смаків і форм,  не залишають байдужими ні малечу, ні дорослих.

Протягом тривалого часу Смілянський міськрайонний центр зайнятості плідно працює з даним підприємством у напрямку підготовки та підвищенні кваліфікації шляхом стажування безробітних. Для безробітних –  це реальний шанс отримати  в майбутньому оплачувану постійну роботу, а для роботодавця – перевіреного робітника, який відповідає його вимогам.

За період 2016 – січень 2018 року   на кондитерській фабриці «Меркурій» пройшли професійне навчання 28 безробітних. У 2016 році пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування – 7 осіб, у 2017- 10 осіб, у січні 2018 року  пройшли перепідготовку 3 особи та 8 осіб підвищення кваліфікації шляхом стажування. Весь навчальний процес проходив на виробництві під керівництвом досвідчених наставників. Слухачі курсів мали можливість розглянути весь  технологічний процес виготовлення льодяникової карамелі на карамеле-формувальному агрегаті, навчились регулювати режим проминки, обробки та охолодження карамельної маси, визначати її готовність до формування, безпосередньо брали участь у  формуванні карамелі на машинах, а також вчились виявляти і усувати несправності в роботі. За допомогою контрольно-вимірювальних приладів вели  спостереження та регулювали процеси  варіння, ароматизації, охолодження карамельної маси, перевіряли якість загортання,  розфасовки відформованої карамелі. Безробітні задоволені процесом навчання та впевнені, що професія карамельника в подальшому забезпечить їм гідно оплачувану та стабільну роботу.

Своїми враженнями по закінченню державної кваліфікаційної атестації поділилась  безробітна  Надія Крук: «Завдяки організації навчання Смілянським міськрайонним центром зайнятості  я отримала не тільки нову роботу, а й цікаву та смачну професію. Набувши нових знань та вмінь роботи з карамеллю, я змогла реалізувати свою давню мрію, виробляючи різнокольорову солодку красу».

Тісна взаємодія і чітка організація роботи між службою зайнятості та роботодавцем є важливою умовою реалізації активної зайнятості населення та сприятиме  поліпшенню ситуації на ринку праці.

Довідково:

Кондитерська фабрика “Меркурій” заснована у 1990 році. Виробництво льодяникової карамелі під ТМ “ROKS” розпочато в 1999 році, яка користується попитом на внутрішньому ринку та експортується до країн Східної  та Західної Європи, Азії, Африки, Америки.

Кондитерська фабрика “Меркурій” є єдиним виробником льодяників на паличці в такому широкому асортименті на території СНД та одним з провідних світових виробників. Є навіть набори льодяників, які відтворюють комп’ютерні ігри та мультфільми. І кожна цукерка — зі своїми смаковими якостями. Причому, це натуральний продукт, без синтетичних добавок, бо й виготовляється в основному для наймолодшого споживача, про здоров’я якого тут особливо дбають. На фабриці, головне виробництво якої в селі Балаклея, працює близько 300 осіб.

Виробничі потужності «Меркурія» — це 5 тонн льодяникової карамелі на добу, і перспективи для розвитку великі.

У 2017 році відбувся  обласний конкурс «Черкаська якість», зокрема з виробництва продовольчих та промислових товарів, робіт та послуг у побутовій та виробничій  сферах. 21 підприємство було відзначено нагородами. У їх числі кондитерська фабрика «Меркурій». У номінації «Продукція: продовольчі товари» відзначено льодяникову освіжаючу карамель без цукру від ТМ «ROKS» смілянського підприємства.

Прочитайте ще:

Залиште коментар