На Черкащині підприємець має сплатити 96 тис грн. за нелегального працівника

На Черкащині підприємець має сплатити 96 тис грн. за нелегального працівника

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність дій фахівців Управління Держпраці у Черкаській області при проведенні позапланової перевірки суб’єкта господарювання сфери торгівлі та зобов’язав позивача сплатити штраф у розмірі 96 000 грн. за допуск працівника до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника уповноваженого ним органу, та повідомлення територіальним органам Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

Фізична особа – підприємець Л. подала позов до Черкаського окружного адміністративного суду з вимогою визнати наказ про проведення позапланової перевірки протиправним та скасувати постанову про накладення штрафу за використання незадекларованої праці одного найманого працівника.

З наданих пояснень ФОП зрозуміло, що з найманим працівником укладено договір цивільно-правового характеру про надання консультацій покупцям, викладку товару та вивчення попиту населення. При цьому вказаний договір не містить жодних вимог щодо обсягу робіт, який має бути виконаний найманим працівником, його кількісних та якісних характеристик, що є обов’язковим для цивільно-правових договорів.

Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що позивачем було допущено найманого працівника до роботи без укладання трудового договору у письмовій формі та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття на роботу, чим порушено ст. 24 Кодексу законів про працю України. Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу фізичної особи – підприємця, а постанову суду першої інстанції – без змін.

Таким чином, накладення фахівцями Управління Держпраці у Черкаській області на позивача штрафу у розмірі 96 000 грн. є обґрунтованим.

За повідомленням управління Держпраці в Черкаській області.

Залиште коментар