На Черкащині понад 40 видів рослин знаходяться під загрозою зникнення

На Черкащині понад 40 видів рослин знаходяться під загрозою зникнення

З наближенням весняних теплих днів створюються сприятливі умови для ранньоквітучих видів рослин. Сотні людей потягнуться до лісу, хто з метою помилуватися природою, а хто за наживою. Об’єктами наживи в цей час стають ніжні незахищені рослини — підсніжник, пролісок, леверда, сон-трава та інші. Мільйони екземплярів таких рослин щорічно знищуються і з кожним роком зменшується чисельність їх популяцій. Процес збіднення флори набуває глобального характеру, повідомляє Державна екологічна інспекція у Черкаській області.

На території Черкаської області під загрозою зникнення перебуває близько 40 ранньоквітучих видів рослин, чисельність яких зменшується внаслідок нерегульованої заготівлі рослин з метою торгівлі ними.

Законом України «Про рослинний світ» такі дії заборонені. А обов’язки з охорони, збереження та невиснажливого використання рослинних ресурсів покладаються на органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власників та користувачів земельних ділянок. Незаконне вилучення з природного середовища рослин, занесених до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 гривень із конфіскацією незаконно привласнених рослин.

Забороняється, також, і купівля дикорослих рослин у фізичних чи юридичних осіб, які заготовили ці рослини без дозволу. Тобто, коли хтось із громадян придбав букетик підсніжників, заплативши за нього певну суму, то він став правопорушником закону. За такі дії передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 881Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу), згідно якої громадяни, які скоїли такі дії по відношенню до об’єктів рослинного світу, несуть відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 1700 гривень.

З метою збереження рідкісних ранньоквітучих рослин (ефемероїдів), які збираються для подальшої їх реалізації, Державною екологічною інспекцією у Черкаській області спільно з Національною поліцією будуть застосовані посилені заходи державного контролю щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі тих, що занесені до Червоної книги України.

Прочитайте ще:

Залиште коментар