На Черкащині посилять заходи з ліквідації стихійної торгівлі тваринною продукцією

На Черкащині посилять заходи з ліквідації стихійної торгівлі тваринною продукцією

До посилення контролю та додаткових заходів з ліквідації стихійної торгівлі продуктами тваринного походження закликають райони й міста Черкащини. Це необхідно для того, аби уникнути розповсюдження інфекційних захворювань, повідомили під час засідання, що відбулось в ОДА у режимі селекторного зв’язку, інформують Новини Черкас.

В області, у межах проведених нещодавно рейдів (рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній адміністрації від 9 лютого цього року), у районах та містах зафіксовані випадки торгівлі живими тваринами та продукцією у невстановлених місцях. Це, зокрема, Звенигородський, Золотоніський, Кам’янський, Христинівський, Чорнобаївський райони, міста Черкаси і Сміла. У результаті вжитих заходів призупинили роботу чотирьох місць стихійної торгівлі в районах та двох – у Смілі. Винні отримали попередження, на деяких наклали адміністративні стягнення.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби Альона Бойко переконана в тому, що багато залежить від самих громадян, які, купуючи такий товар, ризикують власним здоров’ям Адже в умовах стихійної торгівлі харчові продукти транспортуються та реалізуються в антисанітарних умовах із порушенням відповідних температурних режимів. Більше того продавці не проходять профілактичні медичні огляди. Відтак можуть бути розповсюджувачами туберкульозу, дизентерії та інших хвороб.

– Як правило, такі торговці реалізують товари без дозвільних документів, порушують санітарно-епідеміологічні вимоги, не сплачуючи при цьому податки, – констатувала начальник Головного управління Держпродспоживслужби.

– Боротьбу з подібними стихійниками маємо посилити, адже порушення в місцях неорганізованої торгівлі є потенційцно-небезпечними, – зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, звернувшись до присутніх на засіданні та керівників районів і міст. – Варто зважати й на те, що нині в Україні – складна епізоотична ситуація з африканської чуми свиней, спалахи якої призводять до значних економічних втрат. Законним же місцем для торгівлі можуть бути лише ринки або ж спеціально відведені для цього місця, де є лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи.

За словами представника Нацполіції, штрафні санкції для продавців стихійної торгівлі зовсім невеликі, зокрема сягають 17 гривень, тому не спонукають до припинення діяльності. Натомість Віталій Коваль запропонував працівникам Держпродспоживслужби області звернутись до керівництва структури з пропозицією переглянути систему стягнень за подібні порушення.

Залиште коментар