Є питання, які потрібно «закривати» по місту, але треба дбати і про дозвілля жителів, – Мельник

Є питання, які потрібно «закривати» по місту, але треба дбати і про дозвілля жителів, – Мельник

Задороге та не на часі. Такі основні претензії деяких депутатів та представників громадськості до ідеї відновлення колеса огляду у парку «Сосновий бір». Чому варто поборотися за колесо огляду, пояснює заступник директора КП «Дирекція парків», депутат міської ради Олексій Мельник.

Нагадаємо, у програмі соціально-економічного розвитку міста на цей проект передбачено 9 млн грн.

– Не можна розвивати місто лише у одному напрямку, – вважає Олексій Мельник. – І робити, приміром, тільки дороги. Так, безперечно, є питання, які потрібно «закривати» по місту, але треба дбати і про дозвілля жителів. Враховуючи те, що у останні роки, у парках ситуація кардинально змінилася, тепер тут чисто, атмосферно, встановлення колеса є доречним.

Ситуацію, яка склалася, він порівнює із розвитком бізнесу: щоб справа просувалася, потрібна і якість, і сервіс, і реклама. Так само і з містом: потрібна інфраструктура і нові об’єкти. За рахунок колеса, переконаний він, парк стане привабливішим для відвідувачів, пожвавиться на його території робота підприємців, «Дирекція парків»отримуватиме більше прибутків, а відтак, потребуватиме менше дотацій з бюджету. Зрозуміло, бажаючих побувати в Черкасах теж побільшає. Приміром, наголошує депутат, сьогодні з усіх районів охоче приїздять до зоопарку. Колесо теж приваблюватиме туристів до міста.

– Поважаю думки колег, вони безперечно, мають сенс, – додає Олексій Мельник. – Та на сьогодні всі ті «хотєлки», які депутати подали до бюджету Черкас, складають 3 мільярди гривень. Це встановлення бойлерів, заміна вікон, асфальтування прибудинкових територій тощо. Враховуючи те, що подані такі заявки не експертами з відповідних питань, то цю цифру сміливо можна подвоїти. І таким чином, на їх задоволення ми виходимо на період приблизно в 10 років. Тобто якщо колесо огляду не на часі, то коли воно буде на часі? Через 10 років? Коли про його відновлення тільки почали міркувати, то вартість атракціону сягала трьох мільйонів, нині – 9, давайте зачекаємо і купимо врешті за 30!

Колотнечу навколо питання колеса огляду посадовець називає політичними популістичними чварами і закликає крім раціоналістичної складової у питаннях розвитку міста керуватися і здоровим глуздом.

Куратор комунального підприємства, секретар міськради Олександр Радуцький наголошує, що колесо огляду – це та візитівка, яка є у кожному туристично привабливому місті.

– Хочу заспокоїти тих, для кого пріоритет – дороги, якими, власне, туристи і діставатимуться парку, – говорить Олександр Романович. – Так ось, на капітальний ремонт та реконструкцію доріг цього року заплановані 200 мільйонів гривень. Це не менше, ніж торік, і при бюджеті розвитку міста в 650 мільйонів гривень, це майже третина видатків. Нині головне – встигнути освоїти ці кошти, бо обсяг робіт і кількість задач дуже великі.

Нагадаємо, на сторінці КП «Дирекція парків» у мережі Facebook минулого тижня було розміщене опитування про те, чи потрібен атракціон Черкасам. Більшість коментарів свідчать про те, що жителі чекають на повернення колеса огляду.

Залиште коментар