На Черкащині потребують заміни 70% трансформаторів

На Черкащині потребують заміни 70% трансформаторів

Через експлуатацію трансформаторів упродовж 30-ти і більше років, такі пристрої мають гіршу ізоляцію, що впливає на якість передачі електроенергії. Останні два роки ситуація в ПАТ «Черкасиобленерго» була настільки критичною, що заміна та ремонт трансформаторів фактично не проводилися, повідомляє прес-служба підприємства.

Саме тому заміна трансформатора на підстанції 110/35/10 кВ «Матусів» є істотним кроком у покращенні енергопостачання у Шполянському, Городищенському та частині Смілянського районів.

Незважаючи на скрутне фінансове становище на підприємстві, відсутність матеріалів, не виплату заробітної плати, працівники поставилися сумлінно до виконання своїх обов’язків. Так, для забезпечення майже ста тисяч споживачів більш надійним, якісним та безперебійним енергопостачанням був встановлений новий трансформатор. Роботи розпочали у квітні цього року. Вони тривали упродовж трьох місяців. Наразі трансформатор потужністю 10000 кВА, на який виділили більше 10 мільйонів гривень, працює успішно.

– Загалом заміни потребують більше 70-ти відсотків таких пристроїв по підприємству, а це близько 7 тисяч трансформаторних підстанцій 150-110-35-10 кВ, – говорить технічний директор ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін. – Для технічного обслуговування необхідні чималі кошти, а зараз головною задачею є виведення підприємства із тяжкого становища. Але на майбутнє товариство планує довести якість обслуговування споживачів до європейського стандарту.

Нове керівництво ПАТ планує вийти на нормальний рівень матеріально-технічного оснащення РЕМів одразу після погашення заборгованості з заробітної плати та проводити планові ремонти й заміни пристроїв та іншої техніки. Так, ремонт трансформаторів передбачений і інвестиційною програмою підприємства. Вона буде затверджена НКРЕ на наступний рік. Бюджет програми сягнув півмільйона гривень.

Про це пише provce.ck.ua.

Залиште коментар