На Черкащині проживає понад 100 тис людей з інвалідністю

На Черкащині проживає понад 100 тис людей з інвалідністю

Третього грудня українське суспільство разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. На Черкащині напередодні цієї дати в Департаменті соціального захисту зібрались працівники соціальної сфери, котрі опікуються проблемами таких людей.  Тут Почесними грамотами відзначили кращих працівників будинків-інтернатів, територіальних центрів, представників профільних громадських об’єднань.

Повідомляє Черкаська ОДА.

«Нині в області проживає більше ста тисяч людей з інвалідністю, – сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – І, зважаючи на наше прагнення поступово стати повноцінним членом європейського суспільства, маємо багато працювати над тим, аби інтегрувати таких людей до соціуму. Щоб вони відчували себе комфортно, маючи рівні права та доступ до необхідних їм послуг. Відрадно, що з цим державі активно допомагають меценати й громадські організації. Спільно ми вже реалізували на теренах області низку важливих проектів, спрямованих на забезпечення повноцінного життя людей з інвалідністю. А вони, хоч і дещо інші, однак при цьому володіють особливими можливостями. Справжні витвори мистецтва мали змогу побачити і на тутешній виставці».

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало каже, що, задля посилення уваги до потреб вразливих верств, в області діє комплексна програма «Турбота» на 2014-2020 роки. З початку року черкащани через органи соціального захисту отримали 243 інвалідні візки та 940 засобів реабілітації. У санаторно-курортних закладах оздоровилися понад 1300 людей з інвалідністю та ветеранів війни. За цей період восьми особам видали автомобілі, що надійшли як гуманітарна допомога.

Водночас майже 400 учасників АТО з інвалідністю мають пільги, гарантовані державою. Це і стовідсоткова знижка за оплату житлово- комунальних послуг, санаторно-курортне оздоровлення, виплата компенсації на придбання житла та інше.

Нагадаємо, днями соціальним установам Черкащини, зокрема Звенигородці, Золотоноші, Умані та Чорнобаю, передали чотири спеціально обладнані мікроавтобуси FordTransitCombi.

Довідково:

На Черкащині люди з інвалідністю мають можливість отримати необхідний комплекс медичних, педагогічних, професійних засобів, спрямованих на відновлення функцій організму і працездатності, в 7 центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів та одному центрі професійної реабілітації інвалідів. У них з початку року реабілітаційні послуги отримали понад 800 осіб, з яких майже всі діти.

Також постійно функціонує 30 територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян похилого віку, в яких на обліку перебуває майже 13 тис. людей з інвалідністю. Вони забезпечені різними видами соціальної допомоги, доглядом вдома, навчанням в «Університетах третього віку», професійною реабілітацією тощо.

В області діє і 17 підприємств громадських організацій інвалідів, яким щороку регіональною комісією надаються відповідні пільги з оподаткування. Їхні вироби були представлені на виставці у Департамені. Є також 18 громадських організацій інвалідів і ветеранів, які щороку з обласного бюджету отримують кошти на статутну діяльність.

Прочитайте ще:

Залиште коментар