Благодійники передали чотири мікроавтобуси установам соцзахисту Черкащини

Благодійники передали чотири мікроавтобуси установам соцзахисту Черкащини

Щасливчиками стали управління соцзахисту Уманської міської ради, Золотоніська міська рада, Чорнобаївська РДА та Звенигородський будинок-інтернат для інвалідів та престарілих. Це їм вдалося завдяки спільному проекту департаменту соцзахисту Черкаської ОДА та Благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» під назвою «Соціальні перевезення Черкащини, передає кореспондент «ПроГоловне».

Мета проекту – створити умови для незалежного життя людям з інвалідністю, інтегрувати їх в суспільство на рівноправних умовах з іншими його членами.

«Мені згадується історія однієї жінки, що довго жила у Швеції. Вона розповідала, що там дуже гарна екологія, чудові соціальні програми. Але її щиро дивувало, що на вулицях так багато людей з інвалідністю. Насправді їх там аж ніяк не більше, ніж в Україні. просто у нас люди з інвалідністю, як правило, замкнені в закритому просторі своєї квартири або інтернату. А в європейській країні вони – рівноправні учасники суспільного життя. Тому й був заснований цей проект, який має подолати недружню до інвалідів інфраструктуру наших міст», – сформулювала мету проекту директор БО «Фонд родини Нечитайло» Вікторія Миколаюк.

За її словами, сьогоднішня акція – це водночас фінал проекту і початок. Початок, бо тепер від органів місцевого самоврядування залежить, як будуть використовуватись ці автомобілі. Наприклад, в Умані, як розповіла начальник управління соцзахисту Уманської міської ради Галина Кучер, вже існує диспетчерська служба, до якої може зателефонувати будь-яка людина з інвалідністю не лише з міста, а й з найближчих сіл, і замовити собі поїздку до лікарні, до державної установи чи навіть до музею чи бібліотеки. При цьому соціальні працівники або волонтери допоможуть цій людині дістатися від помешкання до автомобіля, адже дійсно, наші будівлі часто не пристосовані для людей на візках.

У Золотоноші схема експлуатації цього автомобіля буде дещо іншою.

«У нас в місті понад 100 таких візочників. Причому золотонісці прагнуть до активного життя, і вже зараз на кожній зустрічі керівництва міста з жителями один-два таких візочники обов’язково присутні. Поки в нас немає диспетчерської служби, зате є телефон «гарячої лінії» міського голови, на який люди можуть дзвонити цілодобово, зокрема, й щодо замовлення цієї послуги з перевезення. Причому ми також беремося обслуговувати не лише містян, а жителів району», – сказав міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

Він відзначив важливий момент: люди вже дізналися про отримання автомобіля, і це викликало в них емоційний та психологічний підйом, вони відчули, що за них турбуються.

А на Чорнобаївщині в першу чергу автомобіль слугуватиме дітям з інвалідністю.

«У нас 162 дитини з інвалідністю. А відділ денного догляду, де є лікар-педіатр, де є масажист, педагоги, відвідують лише 29 діток, тобто лише ті, що живуть у Чорнобаї та найближчих селах. Решта, на жаль, не має можливості дістатися цього відділу. Тепер така можливість у них зявиться», – розповіла перший заступник голови Чорнобаївської РДа Валентина Стилик.

А на Звенигородщині автомобіль передається інтернату для інвалідів та престарілих і буде обслуговувати його підопічних.

Як пояснили під час сьогоднішньої урочистої передачі автомобілів керівники області та благодійники, отримали автомобілі ті, хто проявив активність, шукав можливих шляхів співпраці, погодився на співфінансування та взяв на себе зобов’язання щодо подальшого утримання цих авто. Наприклад, пані Стилик повідомила, що чорнобаївці в бюджет наступного року закладуть 300 тисяч гривень на обслуговування цього автомобіля, закупку палива тощо.

Залиште коментар