На Черкащині розпочато 25 процедур оцінки впливу на довкілля за новою європейською моделлю

На Черкащині розпочато 25 процедур оцінки впливу на довкілля за новою європейською моделлю

На Черкащині розпочато вже 25 процедур оцінки впливу на довкілля за новою європейською моделлю. Такі статистичні дані наводить Міністерство екології та природних ресурсів, пише “Інфоміст“.

Загалом в Україні розпочато 763 процедури ОВД, які є багаторівневою перевіркою на екологічність та безпеку майбутніх об’єктів. Новий закон “Про оцінку впливу на довкілля” вступив у дію 18 грудня 2017 року, скасувавши застарілу екологічну експертизу.

Процедура ОВД дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності шляхом формування переліку питань, які будуть досліджуватися під час ОВД, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження заходів, які зменшуватимуть вплив такої діяльності на довкілля.

Зокрема, громади отримали можливість висловлювати застереження щодо екологічних ризиків ще до початку будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об’єктів, які можуть завдати шкоди довкіллю. Новий закон запровадив в Україні європейську модель екологічної оцінки відповідно до вимог Директиви 2011/92/ЄС та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Договору про Енергетичне Співтовариство, природоохоронних угод ЄЕК ООН. У Мінприроди очікують, що до кінця року кількість розпочатих процедур ОВД складе близько  1,5 тисячі, як це було у Польщі.

Ознайомитись із об’єктами, які перевіряють у Черкаській області, можна у спеціальності реєстрі.

Залиште коментар