На Черкащині сало доганяє в ціні м’ясо

На Черкащині сало доганяє в ціні м’ясо

─ Ой, люлі, в Катеринополі на базарі сало доганяє в ціні м’ясо! ─ скаржилась на тижні Наталія Мартиненко. ─ Діти купували, маринували, їли замість ковбаси, а тепер ходять тільки дивляться. Ціна кусається.

Напередодні на катеринопільському базарі за сало правили 80-85 гривень, а за м’ясо – 100-130 (залежно від якості). Щоковина – 65, ніжка – 35. Продавці натякають, що буде і ще дорожчати, інформують “Вісті Черкащини”.

─ А що ви хотіли? ─ бідкається один із них. ─ Люди не дуже хочуть зі свининою зв’язуватись . То там, то сям виявляють африканську чуму. Кому треба працювати собі на збиток? Якщо й заводять свиней, то для власного вжитку. Кабанчика під Різдво зарізати або тушонки зробити. Росте ціна на живу вагу, росте й на свинину. Он мішок цукру в Черкасах на базі 800 гривень був, а це ─ м’ясо, сало – стратегічний український продукт! Скільки в порося треба вкласти, щоб приріст був? Отож бо й воно, простіше ковбаси поганенької в магазині купити. Але ж у нас розумні всі стали, м’яска хочуть, та ще й добренького. Та ще й вирощеного на натуральних кормах. Щоб шашлик смажити, то на другу вулицю аромати було чутно. Еге ж?

Експерти заспокоюють, що восени настає сезон роботи для коліїв, тож свинина має незабаром подешевшати, але й лякають, що з підняттям пенсій, зростуть і ціни.

Якщо сало дороге, можна переключитись на фрукти-овочі. Однак і тут не все просто. Диня – 10 гривень за кілограм, кавун – 6-7, яблука – 20, сливи – 15 (у минулому році дійничку за 20 продавали), виноград, персики – 22. Городина трохи дешевша: перець і баклажани – 11, помідори – 6-8, цибуля – 9, картопля, морква, буряк – по 8, цвітна капуста – 15, звичайна – 8-9. Олія – 26 гривень за літр.

Молочка тримається в ціні. Молоко – 10 гривень за літр, сир, сметана – 50 за кілограм.

─ Читав недавно “Новий дзвін” за минулий рік, ─ розповідає Валентин Коріненко, ─ десь отакої пори (кінець літа початок осені), й ледь не плакав. Молоко було 6-7 гривень за літр, півторачку можна було купити за 10 гривень, кавуни по 3 гривні, капуста – 2,50-3, картопля по 4 або 35 за відро добірної, сало від 10 до 35-ти… Чуєте?! 35! А зараз – 80-85. М’ясо найкраще – 75. Куди ми котимось? Сир і сметана теж були на 10-12 гривень дешевші. Моркву, буряк, перець можна було придбати по 3 гривні за кіло. Хіба сортовий перець – 10. Баклажани, цибуля ─ по 5. Схожі за ціною були тільки помідори – 6-8, дині – 9 та олія – 25 і то, думаю, ще все попереду. На соняшник, кажуть, у цьому році неврожай, тож нас чекає ще багато “сюрпризів”.

Прочитайте ще:

Залиште коментар