На Черкащині створюватимуть сорти пшениці для Європи

На Черкащині створюватимуть сорти пшениці для Європи

 26 червня відбулося офіційне відкриття селекційно-випробувальної станції насіннєвої компанії « ДСВ Україна» у с. Дубіївка (Черкаська обл.). Її будівництво було розпочато у квітні 2016 року.

Про це повідомляє Agroexpert.

Цій ідеї передувала майже десятирічна робота саме в Україні над адаптивною селекцією на орендованих площах з метою оптимізації підходів щодо створення, добору й випробування перспективного матеріалу в ланках селекційного процесу та виведення нових сортів. Основні селекційні цілі власної станції «ДСВ-Україна» орієнтовані на якість, високу врожайність, посухо-, жаро- та зимостійкість, стабільність і створення нових конкурентоспроможних сортів озимої пшениці. Наразі на місці вже працює 9 осіб, які зайняті в селекційному процесі й перевіряють німецькі сорти, котрі подають на реєстрацію та обирають із дореєстраційного блоку насіннєвий матеріал із високим потенціалом.

Також у планах облаштування сучасної лабораторії з вивчення різноманітних показників насіння тощо. Спорудження селекційно-випробувальної станції є частиною програми компанії Deutsche Saatveredelung AG (DSV) під назвою East-East. Проект передбачає випробування та вивчення продуктів компанії з європейського портфоліо, а також ведення самостійної програми схрещувань батьківських компонентів на жаростійкий матеріал із раннім наливом, що надзвичайно важливо для країн Східної Європи. За участь у проекті змагалися Польща та Україна. Наразі на новоствореній станції вже відібрано два цікавих перспективних сорти, які є результатом роботи селекціонера «ДСВ-Україна». Цього року їх уже передали на дослідні посіви до країн ЄС, де, ймовірно, буде їх зареєстровано у 2020 році, утім, їхньою країною походження буде Україна.

Прочитайте ще:

Залиште коментар