Виставку “Морська душа Черкащини” презентує краєзнавчий музей

Виставку “Морська душа Черкащини” презентує краєзнавчий музей

Сьогодні, 1 липня, в день Військово-Морських Сил Збройних Сил України у музеї буде урочисто відкрита виставка «Морська душа Черкащини». Черкаський край має давні морські традиції, наші земляки з давніх часів ходили у далекі морські походи, служили на флотах та працювали на судах, відстоювали свободу українського народу під час бойових дій на морях та на суходолі.

Про це повідомляє сторінка музею у ФБ.

Відвідувачі музею дізнаються про дослідника Аральського моря Тараса Шевченка, про керівника оборони Петропавловська у 1854 р. контр-адмірала В.С. Завойка, автора одної з найбільш відомих морських пісень матроса Ф.С. Предтечу, морського міністра УНР М.І. Білінського, героя оборони Ленінграду лейтенанта О.В. Смаглія, учасника миколаївського десанту К. Ольшанського Героя Радянського Союзу І.М. Удода; можна буде ознайомитися з матеріалами наших земляків, які служили на атомних підводних човнах у радянському флоті: фотографіями та документами лейтенанта І.В. Олійника, старшого мічмана М.І. Джулая та трагічно загинувшого у Норвезькому морі старшого мічмана В.В. Ткача; унікальними експонатами зі сторожового корабля «СКР-112», на якому вперше на Чорноморському флоті у 1992 році був піднятий прапор України, матеріалами командуючого ВМС України у 1993-1996 рр. уродженця м. Умань віце-адмірала В.Г. Безкоровайного, військово-морським прапором з ракетного катера «Умань».

Також буде представлена форма матроса з тральщика «Черкаси», екіпаж якого до останнього боровся зі спробами окупантів захопити корабель у бухті Донузлав в 2014 р., речі українських морських піхотинців з зони АТО, особисті речі полярника з української антарктичної станції «Академік Вернадський» М.П. Старинця. Більшість з експонатів, що будуть представлені у виставці, унікальні та експонуватимуться вперше.

Серед запрошених гостей: ініціатор першого підйому українського прапору на Чорноморському флоті контр-адмірал М.Є. Жибарєв, командир атомного ракетного підводного крейсера Тихоокеанського флоту «К-258» капітан 1-го рангу Г.Г. Марчук, начальник двох української антарктичних експедицій М.П. Старинець та інші.

Прочитайте ще:

Залиште коментар