На Черкащині виявили випадки трудової та сексуальної експлуатації людей

На Черкащині виявили випадки трудової та сексуальної експлуатації людей

Як показують дослідження світової організації «Walk free foundation» нині у рабстві перебуває  45,8 млн осіб. Мають на увазі, що люди народилися в неволі, викрадені на роботу чи в сексуальне рабство проти своєї волі. Члени організації виявили рабів у близько 167 країнах світу. Найбільше – в Індії, там у неволі перебуває 18, 4 млн осіб. Водночас, найбільша кількість рабів у Кореї, де кожен 20 житель – перебуває у неволі.

Про це розповідають у благодійній організації «Від серця до серця», які вже понад два роки займаються протидією торгівлі людьми на теренах Черкащини, інформує  “Нова Доба“.

Фахівець БО «Від серця до серця».Марина Стадник зауважує, що за останні півтора року лише їхня організація виявила на території Черкащини 19 осіб, що постраждали від ситуації торгівлі людьми.

“Є випадки, коли постраждалі перебувають закордоном, тому надаємо підтримку і супровід рідним. За 2017 рік ми виявили 13 осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Із них – 6 трудова експлуатація, 1 – сексуальна, 1 – змішана (і трудова, і сексуальна), 5 – втягнення у злочинну діяльність. Щодо офіційних статусів постраждалих від торгівлі людьми, за 2017-й на Черкащині їх отримали 7 осіб, і 1 статус нині перебуває на розгляді у Міністерстві соціальної політики”, – резюмує Марина Стадник.

Лише у 2015 році Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні надала допомогу 740 постраждалим від трудової, сексуальної та інших форм експлуатації. За даними дослідження Міжнародної організації з міграції, кожен п’ятий українець готовий погодитися принаймні на одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. А За період з січня по червень 2017 року Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні виявило 639 осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 23 країнах, зокрема в Україні, та надало їм допомогу. Цей показник на 30 % вище порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Підвищення уразливості населення щодо ризику потрапити у ситуацію торгівлі людьми ймовірно пов’язане із затяжним конфліктом, а також політичною, економічною та соціальною нестабільністю в Україні.

Серед випадків, які виявили на Черкащині, основною країною-експуататором «живого» ресурсу є Україна, а загальна статистика по державі визначає Росію на першому місці із трудової експлуатації людей

Залиште коментар