На Черкащині зведуть нову електричну підстанцію

На Черкащині зведуть нову електричну підстанцію

В області погодили остаточний варіант проходження траси повітряних ліній електропередач 330 кВт «Побузьке – Тальне – Поляна». Після чого візьмуться за виготовлення проектної документації для подальшого будівництва. Про це йшлося на засіданні під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Сергія Овчаренка.

Про зведення електричної підстанції 330 кВт «Тальне» та спорудження повітряних ліній електропередач «Побузьке – Тальне – Поляна» заговорили ще торік в грудні. Тоді ж керівництво Смілянщини, Городищини, Кам’янщини, Шполянщини, Звенигородщини, Черкащини, Катеринопільщини та Тальнівщини мало подбати про виділення земельних ділянок під ЛЕП. Відбирали оптимальні варіанти проходження траси цими районами в січні-лютому цьогоріч.

В остаточному варіанті, який поєднав позиції трьох запропонованих, врахували усі зауваження та побажання органів місцевої влади, органів місцевого самоврядування, представників інших підприємств та установ. Його опрацьовано Науково-проектним центром розвитку Об’єднаної енергетичної системи України та НЕК «Укренерго».

– Відібраний варіант – це результат майже піврічної праці на всіх рівнях, починаючи, насамперед, з районів, – зауважив Сергій Овчаренко. – У ньому були враховані землі лісного фонду та історико-культурної спадщини. Втілення цього «енергетичного» проекту – це питання підвищення інвестиційної привабливості Черкащини. Адже нині ми не можемо завести інвестора у деякі райони, тому що немає відповідних енергетичних потужностей. Зведення таких необхідних нам електричної підстанції 330 кВт «Тальне» та спорудження повітряних ЛЕП «Побузьке – Тальне – Поляна» фінансуватиметься Європейським банком реконструкції та розвитку і Світовим банком. Кошти обласного, районного чи міського бюджетів не використовуватимуться. Єдине, що залежить від кожного з нас: оптимально швидке погодження цього питання на районному рівні. Якщо кожен на своєму рівні докладе зусиль, то дуже швидко матимемо результат.

Про це  інформують Новини Черкас.

Прочитайте ще:

Залиште коментар