На Черкащині банк надіслав дідусеві «фейкову» повістку до суду

На Черкащині банк надіслав дідусеві «фейкову» повістку до суду

Літній чоловік, котрий проживає у віддаленому селі Монастирищенського району, звернувся до Монастирищенського районного суду з повісткою від імені суду про виклик до суду у цивільній справі в якості відповідача про стягнення боргу. Але, як виявилося, за номером справи в автоматизованій системі документообігу суду не знайшлося відповідної справи в провадженні.

Як повідомляє керівник апарату Монастирищенського районного суду Черкаської області Юлія Жежер, у розмові з дідусем виявилось, що він взяв кредит у фінансовій установі, а та в свою чергу «вибиваючи борг» надіслала йому повістку про виклик до суду. Дідусь, залишивши всі свої справи та найнявши таксі, добросовісно попрямував в район до суду, де його зовсім не чекали. З’ясувавши, що це був «хибний» виклик, дідусь попрямував додому. Про це йдеться на сайті «Рідний край».

“З метою недопущення подібний ситуацій, хочу звернутися до фінансових установ і нагадати їм вимоги чинного законодавства. Відповідно до ст. 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається,” – додає Юлія Жежер.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність установлену законом. Відповідно до ст. 24 Закону суддя здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом. Лише процесуальними кодексами визначено порядок виклику учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії. Тобто, виклик осіб у судове засідання є виключною компетенцією суду та має певний процесуальний порядок. Закликаємо фінансові установи не порушувати Законодавства України та діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

Залиште коментар