Аби під час карантину медики могли дістатися роботи, “Укрзалізниця” запустила безоплатні рейси. Стартувала ця соціальна програма 31-го березня. Про це Суспільному розповіла прессекретарка регіональної філії “Одеська залізниця” Лариса Слободська. Про це інформує “Суспільне“.
Від залізничної станції у селі Хацьки до Черкас – 20 кілометрів. На платформі збираються медики, серед них – Світлана Мухіна. Жінка працює у міському пологовому будинку.
– Робота у нас тяжка, подобова. А доїхати немає чим. Всі хочуть, щоб прийшов, – сів – поїхав, а не добиратися як-небудь.
Медсестра Марина Мартиненко працює у Смілянській райлікарні. Каже, безкоштовний проїзд для медиків – нині необхідність.
– Зараз ми найбільше перебуваємо в зоні ризику, нам психологоічно важко: люди бояться, думають, що ми розносимо цей коронавірус.
Зі слів прессекретарки регіональної філії “Одеська залізниця” Лариси Слободської, пасажири обов’язково повинні мати при собі посвідчення медика та засоби індивідуального захисту: рукавички і маску.
– Прізвище кожного медика має бути у списках, що попередньо надають залізниці медзаклади. Під час посадки на кожній станції чергові проводять звірку.
По Черкаській області курсуватиме чотири вагони.
Також, аби вирішити проблему з підвезення медперсоналу, пустили службовий автобус, – говорить голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко.
– Ми спочатку уклали угоду з нашим перевізником на два оборотних рейса вдень, але це не вирішило проблему, тоді ми звернутися до Шевченківської дирекції Одеської залізниці, до облдержадміністрації, а вони – до Міністерства транспорту. Нині частина медиків їздить на автобусі, а решта – на поїзді. Зараз у нас по громаді Хацьки, Степанки і Бузуків 154 особи. Пріорітет – це третя лікарня, інфекційна й обласна, які, як нам сказали, будуть першими задіяні для лікування хворих на коронавірус, – розповів Ігор Чекаленко.
– Поки автобус не давали, то добиралися своїм ходом, мене чоловік довозив машиною, а тоді ішла пішки, – розповіла черкащанка Ольга Джулай.
У Черкасах медики пересідають у тролейбуси з позначкою «спецрейс». Вони курсують обласним центром двічі на добу вранці та ввечері, відколи призупинили громадський транспорт. Однак, говорить медсестра Любов Корсунь, графік спецрейсів не співпадає з прибуттям потягу.
– Ми не встигаємо, там уже з вокзалу піде наш тролейбус, той, що йде в Соснівку, будемо чимось до центра їхати, а потім далфі добиритимемося.
Голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко зазначив, що планує звертатися до керіваництва міста і області, щоб дану проблему вирішити.
Зі слів прессекретарки регіональної філії “Одеська залізниця” Лариси Слободської курсуватимуть службові потяги до завершення карантину.