На Черкащині незаконно вирубали дубів на мільйон гривень

На Черкащині незаконно вирубали дубів на мільйон гривень

30 березня 2020 року інспекторами Управління державного екологічного нагляду (контролю) Держекоінспекції Центрального округу виявлено факт самовільної вирубки зелених насаджень в адміністративних межах Орадівської сільської ради Христинівського району Черкаської області.

Про це повідомляє начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

При детальному обстеженні місця вирубки зелених насаджень встановлено, що в полезахисній лісосмугі розташованій за межами населеного пункту с. Орадівка проведена самовільна рубка дерев породи дуб, у кількості 140 штук. На місці вчинення правопорушення виявлені залишки гілля, частини зрубаних дерев та пеньки. Проведена фото фіксація пеньків, які виміряні, пораховані та занесені в польову облікову відомість.

Внаслідок незаконного видалення зелених насаджень державі завдано шкоду на суму 929,746 тис.грн.98 коп. Розрахунок шкоди проведений згідно постанови КМУ від 23.07.2008р. №665.
Осіб, що провели незаконне знесення зелених насаджень, встановити не вдалося, але в їх діях присутні ознаки злочину.

Оскільки Державна екологічна інспекція Центрального округу є спеціально уповноваженим контролюючим державним органом, але не наділена повноваженнями проводити оперативно – розшукові дії, тому звернулась до Христинівського відділення Уманського відділу поліції Головного управління національної поліції в Черкаській області із проханням провести оперативно-розшукові дії з метою виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у скоєні правопорушення.

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку дерев визначені такі покарання:
— штраф від 17000 до 25500 гривень;
— арешт на термін до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;
— ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб: караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Залиште коментар