На Черкащині стало більше фазанів

Хазяйнують по городах, перебігають дорогу перед автівками та навіть залітають на вулиці обласного центру. На Черкащині фазани підходять до помешкань людей. Це пов’язане із тим, що їхня кількість на території області збільшилася через повномасштабне вторгнення, розповів Суспільному завідувач сектору мисливського господарства Центрального лісового офісу Володимир Рибалка.

Утім це не означає, що птахи мігрують до нашої області з інших територій, пояснив фахівець.

До обійстя жителя Шполи Олексія Пірогова щоранку приходить фазан. Навіть дає себе сфотографувати:

“Вийшов о 5-30 на город, а він ходить порядкує, я наблизився — перелетів до сусідів”, — розповів пан Олексій.

З його слів, відвідини обійстя фазаном стало звичним ритуалом. Птах навіть звик до господаря:

“Наш красунчик виявився любителем фотосесій, щоранку зустрічає мене”, — додав Олексій Пірогов.Фазани прилетіли на Черкащину

Черкащанка пані Леся має приватний будинок на Чигиринщині в селі Мельники. Приїздить туди на вихідні. Розповіла, що вже звикла, що фазани ходять по подвір’ю та господарюють. Утім, коли вперше побачила птахів навесні 2023 року, була здивована:

“Я під’їхала до двору, а там фазани ходять. Красиві такі. Я хотіла сфотографувати, але собака моя їх злякала. Раніше такого не бачила”, — розповіла пані Леся.

Часто бачать фазанів і мешканці мікрорайону “Лісовий”, “Південно-Західний” також нещодавно в мережах черкасці поширювали відео з мікрорайону “Митниця”.

Завідувач сектору мисливського господарства Центрального лісового офісу Володимир Рибалка розповів, що на території нашої області фазанів стало більше. Це пов’язано з теплими зимами та забороною на полювання:

“У Черкасах останні роки дуже теплі зими та порівняно мало снігу. Фазанам небезпечний високий та мокрий сніг, тому що вони не можуть утекти від хижаків, тому їх стало більше розселяться по нашій області. Фазанам, щоб переварити їжу потрібно їсти дрібні камінці, щоб перетравити їжу. Це й спричиняє те, що їх дуже багато можна побачити на дорозі. Але через неуважність водіїв, фазани можуть потрапляти під колеса машини”.

За словами Володимира Рибалки, також одним із факторів розмноження птахів є й те, що останнім часом поменшало випалювання трави та очерету:

“Раніше було дуже багато весняного мору птахів: палили траву та очерети. Там ховалися фазани, які гинули в полум’ї. Тому що самка цього птаха нізащо не покине гніздо з майбутнім потомством. Вони могли сидіти до останнього в у вогні й гинути. Зараз через повномасштабну війну почали менше палити траву, тому їх стало більше, бо вони розмножуються краще”.

фазани прилетіли на городи
Фазани прилетіли на Черкащину

Залиште коментар