На Черкащині занепадає архітектурна пам’ятка, повя’зана з Шевченком

На Черкащині занепадає архітектурна пам’ятка, повя’зана з Шевченком

У селі Будище, що на Черкащині, занепадає маєток Енгельгардтів, де козачкував Тарас Шевченко. Про це повідомляє сайт “Про все” із посиланням на “UA: Черкаси”.

Пам’ятку вирішили привести до ладу у 2013 році, до відзначення 200-річчя від дня його народження. Департамент капітального будівництва облдержадміністрації провів тендер. Його переможець – місцеве приватне підприємство, мало б виконати роботи за 17 мільйонів гривень, виділених із державного бюджету. На сьогодні реконструкцію досі не завершено.

Сьогодні садиба заросла бур’янами, на даху будівлі проросли дерева, дещо від реставрованого посипалося, а на горищі оселилися птахи.

– На сьогодні маєток Енгельгардта перебуває у стані законсервованої реставрації. Тут відпочивала сім’я Енгельгардта, а Шевченко знайомився із тогочасним мистецтвом. Мабуть, саме тут Софія Григорівна Енгельгардт побачила перші задатки до малювання у Шевченка, – зазначила генеральний директор Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” Людмила Шевченко.

Залиште коментар