На Черкащині збільшилася кількість працевлаштованих

На Черкащині збільшилася кількість працевлаштованих

За сприянням у працевлаштуванні у 2018 році до обласної служби зайнятості звернулось понад 35,3 тис. безробітних осіб, всього протягом року послугами служби зайнятості користувалось 53,5 тис. безробітних, що на 5,4% менше, ніж у 2017 році. Про це йдеться на сайті «ІнфоМІСТ» з посиланням на відділ статистики та прогнозування ОЦЗ.

Протягом року 7,5 тис. роботодавців регіону поінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ про наявність майже 40 тис. вакансій (на 7,7% більше, порівняно з 2017 роком). Збільшення надходження вакансій розширило можливості служби зайнятості щодо працевлаштування пошукачів роботи.

Протягом 2018 року за сприяння служби зайнятості роботу отримали 37,3 тис. осіб, що на 1,8 тис. осіб більше, ніж у попередньому році. Слід зазначити, що понад 44% з них були працевлаштовані в перші дні після звернення до центрів зайнятості та філій ОЦЗ, ще до набуття статусу безробітного. За сприяння служби зайнятості роботою забезпечено понад 9,8 тис. осіб, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні, 731 особу з інвалідністю, майже 16,5 тис. жінок, 12 тис. осіб з числа молоді у віці до 35 років, 17,5 тис. мешканців сільської місцевості.

За направленням центрів зайнятості та філій ОЦЗ працевлаштовано 106 внутрішньо переміщених осіб та 364 особи з числа демобілізованих військовослужбовців учасників АТО та ООС.

До тимчасової зайнятості були залучені майже 10,9 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. У такий спосіб, протягом року були працевлаштовані 522 особи з числа безробітних.

Завдяки отриманню одноразової допомоги по безробіттю 52 особи відкрили власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, сільське господарство тощо. Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини. Протягом року понад 7,2 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 січня 2019 року послугами обласної служби зайнятості користувалось 17,8 тис. безробітних, що на 2,4% менше ніж на цю дату торік. З них 14,8 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у грудні 2018 року становив 2700 грн., що на 550 грн. більше, ніж у грудні 2017 року.

Залиште коментар