На Черкаському шовковому комбінаті пройшли тактико-спеціальні навчання

На Черкаському шовковому комбінаті пройшли тактико-спеціальні навчання

17 листопада на ПАТ «Черкаський шовковий комбінат» відбулися тактико-спеціальні навчання з курсантами та студентами четвертих курсів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ  України.

 

Навчання проводилися з метою закріплення знань, вмінь та навичок, отриманих під час вивчення дисциплін: «Пожежна тактика», «Підготовка газодимозахисника», «Організація аварійно-рятувальних робіт», «Пожежна профілактика в технологічних процесах виробництва», «Медицина надзвичайних ситуацій», «Спеціальне водопостачання», а також для підтримки належного рівня професійної та психологічної готовності, необхідної для здійснення успішних дій з організації рятування людей та гасіння пожеж на підприємствах текстильної промисловості.

Участь у навчаннях взяли 118 курсантів та студентів, 30 співробітників інституту, з використанням шести одиниць техніки, а також рятувальники Управління ДСНС України у Черкаській області.

На першому етапі навчань майбутні рятувальники ознайомилися з особливостями технологічних процесів виготовлення тканин та пожежною небезпекою цехів підприємства.

Другий етап передбачав гасіння умовної пожежі. Пожежа виникла у ткацькому цеху підприємства. Ситуація ускладнювалася сильним задимленням, існувала загроза розповсюдження пожежі на інші цехи та покрівлю. На місці події розгорнули оперативний штаб та організували три оперативні дільниці з гасіння та захисту конструктивних елементів будівлі цеху та покрівлі.

За результатами розвідки, яку провели курсанти ЧІПБ, існувала загроза життю і здоров’ю працівників підприємства, які не могли самостійно залишити приміщення. Одночасно з гасінням пожежі проводилися рятувальні роботи з пошуку потерпілих в апаратах захисту органів дихання.

Через злагоджені дії рятувальників умовна пожежа була успішно ліквідована, мета навчань досягнута.

У процесі проведення навчань майбутні фахівці відпрацювали тактику використання одного із сучасних технічних засобів, який допомагає гасити пожежі – квадрокоптера, який був використаний для проведення розвідки та визначення площі покрівлі цеху, охопленої полум’ям.

Уміння та навички вихованців ЧІПБ формуються лише завдяки вдалому поєднанню теоретичних знань із практикою, тому невід’ємною складовою навчально-виховного процесу є його практична спрямованість.

Відділ зв’язків з ЗМІ та РГ

реклама

Залиште коментар